Задава се проблем с износа на рапица!

• S
    tazi godina proizvoditelite na rapitsa ste imat problemi za iznosa v germania holandia i francia zastoto ot 1/01/2011 EU vkara edin nov zakon za rapitsata iziskvase edin sertifikat koito se kazva ISCC tozi sertifikat dokazva 4e ne e izse4ena gora za da se zasadi rapitsa i sertifikata e mnogo truden za vadene i struva mejdu 1500-2500 euro i nikoi v bulgaria neznae koi moje da go izdava mislia 4e ima samo edna firma i stava mnogo bavno okolo edin mesets az sega v momenta go vadia i e mnogo trudno idvad inspektori da praviat proba na zemiata dva pati i posle 4akash da ti otgovoriat imaiki vpredvid 4e moje da gi pratiat ot germania.saita koito dava informatsia za tozi sertifikat e www.redcert.org i e na angliiski i nemski.az tazi godina ste imam okolo 30000 tona rapitsa i neznam dali ste moga da ya prodam.kasmet na vsi4ki
  • P
    Явно дамите не са много в час с цените. Или пък тамошните търговци са много алчни и изкат да ви баламосат и да ви вземат това, за което сте работили и го чакате почти година.Неможе да има чак такава голяма разлика в цените между отделните райони. 200-300 лв/т просто е абсурдно. Така, че не им се вързвайте на приказките, ами поизчакайте да видите на къде ще са нещата. Според мен темите за цените са безмислени толкова много време преди жътвата. Рибата в морето, пък тигана слагаме.
  • N
    Добре бе изчакайте още малко и ще видите кой на колко купува.
  • G
    i mene ne me interesuvat fabrikite ama na teia ceni edva li 6te kopuvat rapica vij 500-600+ da ama 880 neviarvam
  • S
    ama ti otkade znaesh 4e niama da se kupuva rapitsa ako ti niama da kupuvash e drugo neshto problema na nas balgarite e 4e 4uli 4e edin zasial rapitsa i vzel dobri pari i vsi4ki zasiavat rapitsa i tazi godina loshoto e 4e jatvata ste zapo4ne po sashtoto vreme i vav frantsia i tova 4etox 4e e losho
  • N
    последното ти мнение ми хареса сисе
  • S
    ami da falirvat nie kato falirvame pak nikoi ne ni misli az fabrikite ne gi mislia da se opraviat
  • S
    ami na mene mi davat 560 leva i mi vikat 4e dds ne plashtat 4e ne sa zadaljeni kato sa nemska firma ama mi iskat toia sertifikat az neznam vie kak si prodavate produkta na borsova tsena na men nikoi ne mi dava 460 evro
  • G
    FABRIKITE ZA BIO DIZEL 6TE FALIRAT AKO RAZ4ITAT NA VA6TA RAPICA NA TEIA CENI
  • P
    Платена цена на зелено в Добруджа 87 ст. Всички други локуми, дето ми разтягат някои "разбирачи", да си ги задържат за себе си. Така че цената ще се върти около тая или нагоре. Да си пожелаем първо успешна жътва , а после нещата ще се наредят.
  • P
    Платена цена на зелено в Добруджа 87 ст. Всички други локуми, дето ми разтягат някои "разбирачи", да си ги задържат за себе си. Така че цената ще се върти около тая или нагоре. Да си пожелаем първо успешна жътва , а после нещата ще се наредят.
  • M
    Толкова ли е сега цената...божеее..изостанал съм..,ама това да не е цена за стара реколта...или вече има ожънали и това са оферти за новата стока...
  • G
    е без да съм голям познъвач съм съгласен 830-840 ще е стартовата цена пък после на къде....
  • L
    само глупости слушам.... търсенето на рапица ще бъде особено ожесточено тази година и който твърди обратното не е нещо наред с информацията.... като се има предвид цена в момента около 880, то едва ли ще могат да се вземат над 830-840 с бонификациите.
  • M
    Само да не ги чакате от Румъния обаче....
  • G
    Ами нормално е този които има сключен договор да понесе неустойките ако износителите биаха сключели договори с производители и производителите щяхме да плащаме ама не те тарикатите пари предварително не им се дават искат да вземат стока и веднага да я продадат - е това е резултата. А що се отнася за това дали им се търгува с рапица или не - ако на сегашните търговци не им се търгува ще дойдат други

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта