За тези които имат камиони за собствена сметка

• B
    Вчера случаино разбрах че нямам право да ползвам за превоз на собственната си продукция камиона които до сега ползвах-шкода лиаз-защото съм нямал лиценз за превоз на обществени товари-тъкъв пък лиценз не съм можел да искарам до жътвата защото ставало бавно.С две думи без превоз ме обричат на провал.Това недоразумение ли е или лоша шега-моля коментира ите тов а!
  • B
    А не мислите ли че точно сега е момента да се иска премахването на изискването за лиценз?
  • L
    Лоша работа с тези лицензи, трябва да минавате на камиони под 12т общо тегло и да не са юридическо лице, то не че ако ви спрат няма да пишат за нещо ама барем с едно по малко, отделно че почнаха и нощем и в движение да спират
  • B
    За съжаление е така ние дребните да отпанем зада не пречим но какво ни остава тагава на нас да мрем
  • B
    Така е но незнам защо никои не протестира аз не искам да превозвам чужди товари,за какво е този лиценз и защо не ни освободиха от тази тежест или задачата е да бъдем максимално затруднени,нали има НАЗ защо не поставят тези вапроси или големите си платиха оправиха се и по дребните и средните ако може да отпаднат и да не им пречат-така ако се подпомага земеделие то аз не го разбирам
  • B
    То за два месеца какъв лиценс да вадиш куп бумащини
  • B
    До никаде и всички си траят и карат така и се молят да ги не срещне АИ[ДАИ]
  • L
    До къде стигнахте с лицензирането ?
  • M
    Агенция "Пътна инфраструктура" въвежда ограничение за движение за тежкотоварната селскостопанска и земеделска техника по първокласните републикански пътища по време на активния почивен сезон. С цел осигуряване на по-висока безопасност на движението, АПИ издаде заповед № РД-11-576 от 19.05.2011 г., с която се забранява движението по републиканските пътища клас I и автомагистралите на Република България на тежкотоварни автомобили (включващо техните ремаркета и полу-ремаркета) с повече от две оси, селскостопанска и земеделска техника, трактори и специализирана строителна техника. Ограничението важи за периода от 20.05.2011г. до 30.09.2011г. в интервала от 16.00 ч. до 22.00ч. за последния работен ден от седмицата или предпразничен ден, както и за последния почивен ден от седмицата или празничен ден, пише в разпоредбата на институцията.
  • B
    Това е подигравка,как ше си возиш продукцията с камион с обща маса до 3.5 т ми тои ще вози до тон?Казвате лиценз-кога и как като съм зп а не фирма?
  • M
    Не с е изисква лиценз,а уведомление за 3,5т.,когато превоза е за собствена сметка и това е до 4.11.,след тази дата всички ще трябва да се лицензираме.
  • M
    Колеги живеем в България и на всичко трябва да сте готови--това са АБСУРДИТЕ на ГЕРБ [bi4] всичко трябва да очаквате от тях.По големи [:slap:] простотий никой до сега не е измислял
  • B
    Разбирам че всико е за пари-ще платим -но това да си имам камион и да стои в къщи не го разбирам-трябва да се направи нещо-та това е абсурдно нещо.И какво съвременно земеделие правим с превоз до 3.5т общо тегло-тука нещо сериозно е збъркано
  • L
    Колега, има изменения в закона, тук може да прочетеш http://www.odit.info/?s=6&i=248079&f=1. След декември месец всички над 3.5т общо тегло задължително трябва да са с лиценз, а до тогава тези до 12т общо тегло могат да карат с табела за собствена сметка, но трябва да пуснат уведомление в ДАИ, иначе глобите сериозни. Аз имам също камион и ме боли главата

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

211 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

291 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

702 0