Проблем с ямболска сеялка

• R
    Здравейте колеги,за първи път тази година ползвам ямболска сеялка за засяване на царевица. Но сеитбата не ме удовлетворява, защото сее много нередовно.Някой може ли да ми каже дали този проблем се отстранява и как или е проблем за всички сеялки от този модел. Моля Ви дайте мнение и съвет.
  • G
    КОЛЕГИ НЕ МОЖАХ ДА СЕ СТЪРПЯ ДА НЕ ВЗЕМА ОТНОШЕНИЕ ПО ВЪПРОСА А ТОИ НАИСТИНА СИ ЗАСЛУЖАВА ДА МУ СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА ПЪРВО МВСТО ТРВБВА ДДА СЕ ПРОВЕРИ МЕХАНИ4НАТА 4АСТ ТОЕСТ ЗАДВИЖВАНЕТО НА СЕВЛКАТА ОТ КОЛЕЛАТА КОИТО ПРЕДАВАТ ДВИЖЕНИЕТО ДО ДИСКОВЕТЕ СЛЕТ ТОВА ДАЛИ ВЕНТИЛАТОРА СЪЗДАВА НЕОБХОДИМИЯ ВАКУМ ПОСЛЕ ДИСКОВЕТЕ МОГАТ ДА ИМАТ ИЗНОСВАНЕ ТОЕСТ КАНАЛИ СЛЕД ТОВА УПЛАТНИТЕЛИТЕ ТЕ СА ПАСМАСОВИ АКО ВСИ4КО ТОВА Е НАРЕД НЯМА ПРИ4ИНА МАШИНАТА ДАНЕ РАБОТИ АЗ ЛИ4НО ПОЛВАХ ТАКАВА СЕЯЛКА И НЯМА КУЛТУТА КОЯТО НЕ МОГА ДА ЗАСЕЯ КАТО СЕ ЗАПО4НЕ СЪС ФАСТЪЦИ ТА ДО БАМНЯ ТАКА 4Е КОЛЕГА НАПРАВИ ТОВА И СЕЯЛКАТА ТИ ШЕ ЗАПЕЕ АТИ ЩЕ СИ ПОДСВИРКАШ
  • I
    Здравей колега,може ли да те помоля да ми изпратиш посевната схема на ямболската сеялка! Имейла ми е[email protected] Благодаря ти предварително.
  • A
    Сеялката ви е оставена непочистена да зимува, ръждясала е от всякъде. Трябва да я разглобите напълно. Здравите части почистете добре от ръжда повредените подменете. В бъдеще почиствайте след работа и смазвайте добре.
  • T
    Колега като за начало провери дали вентилатора дава добър вакуум трябва маркуча здраво да ти се лепи на ръката и друго да не би да караш с отработено масло в системата
  • R
    благодаря Ви колеги за съветите, май ми се отваря много работа [:slap:]
  • G
    Колеги ако някои желае да му изпратя оригинална схема за посевна норма за Ямбулка нека си даде пощата.
  • B
    kolega napraviq da ba4ka s kardan.kato zagree masloto na xidroto i pravi problem.spored men tova e re6enieto uspex
  • I
    Като за начало изхвърли хидромотора дето задвижва вентилатора и го направи да се задвижва с кардан от силоотводния вал на трактора.
  • M
    Колега ама ти си за почти основен ремонт.Първо вземи и махни тая помпа и си преправи сеялката на кардан,така беше и моита и е преправих.А относно чистачите-щом не се движат или ги нямаш с една дума нищо не правиш.Нали за това са чистачи ,за да могат да отделят семките да неполепват по 2 или 3.Също така и от дисковете зависи-оргиналните за слънчоглед са с 18-отвора и 3,5мм ширина,аз сада със 16 отвора и 3мм шир.и пак се случва да полепват по 2 щото ми е голям вакума .За царевицата са 5,5мм и ако несе лъжа са с 24 отвора ,но аз несада с тех,а с тези 3,5мм и става перфектно.Такаче имаш много работа.Успех
  • T
    kolega smeni plasmasite otzad na diskovete i po4isti toest razdviji 4ista4ite
  • K
    пропуски при захвата на семената говори за загуби на вакума ,ако задвижването при теб беше с кардан можеше да въртиш с 1000 оборота които обороти щяха да компенсират загубите на вакум поне да изкараш кампанията ,но това което пишеш усукани квадрати ,липса и изпочупени чистачи
  • A
    приятел иска основен ремонт
  • R
    мейла ми е [email protected] Задвижването на торбината на моята сеялка не става с кардан, а с масло,квадратите които предават движението са усукани явно че има някъде нещо нередно някакво натоварване.За кои чистачи ставаше на въпрос - за тези на дисковете ли,защото от тях има липсващи,подкривени счупени.Изпращам снимки, за да се види задвижването на торбината
  • G
    От 2 години работя с такава много точно сее явно твоята има проблем провери под вакум дали всички пиниони и корони въртят дали вала ти дава необходимите обороти за създаване на вакум трябва да свири яко дали уплътнителите на които ляга диска са в изправност ако не са ги подмени дали чистачите функционират добре да не са грапирали в затворено положение и да събарят всички семки от дупките дисковете да са прави без измятане използвани правилната схема брои отвори диаметър на отвора и предавка на верижния нортон ако нямаш схема за посевна норма дай поща да ти пратя.Мисля че от старите сеялки по добро за точна сеидба от това няма.
  • A
    това е проблема на ямболката понеже дисковите са с голям диаметър и се изкривяват с работата. не уплътняват добре трябват нови дискове.при румънката дисковете са малки и по дебели уплътняват по добре.но ямболката е по точна и прецизна тя е френски модел

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Болгар ТК 82 сеялка Kurt

Здравейте, Искам да попитам дали Болгар ТК82 ще се справи с пролетна сеялка Kurt 6 редова...

84 0

Amazon D30Super 7

Пламен: колко ти е диаметъра на гумата ?

64 1

Въпрос

Здравейте колеги! Мислим да си закупим житна сеялка Амазония 9D. Проблемът е че не е с д...

115 0

Избор на сеялка за слята повърхност- западна или турска

Здравейте колеги, искам тази година да сменя сеялката, тъй като до сега караме с СЗУ 3....

870 0

Мнения за пролетна сеялка Амазоне!!!

Мнения относно сеялка Амазоне ed 602k, ed 452.

315 0