Избор на сеялка за слята повърхност- западна или турска

• A
    Здравейте колеги, искам тази година да сменя сеялката, тъй като до сега караме с СЗУ 3.6 и дори след 15 години нямаме проблеми със самото желязо, а със придвижването по пътищата и сега съм се ориентирал към навесна нова. Колебая се дали да е турска (курт, иртем) или западна (пьотингер,кунх, квернеланд), като съответно разликата е винаги 1 към 2 в ползва на турските. Сега заради БАТА са ги пуснали на около 13-14 хиляди, а западните са по 30-32 хиляди за 4м навесна. Това което ме притеснява е, че при западните всичките сеялки са еднодискови и дали това няма да е проблем при по каменисти почви, и кафеви почви като нашите в сливенско. Другият ми проблем е дали на турските изсяващият апарат (валяците) са достатъчно надежни и си държат нормата в годините

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта