Листни торове при слънчоглед !

• M
    Колеги,ще съм ви благодарен, ако споделите опита си с листни торове при слънчогледа! Има ли смисъл от тях и повишават ли добивите !
  • S
    Колеги,ще съм ви благодарен, ако споделите опита си с листни торове при слънчогледа! Има ли смисъл от тях и повишават ли добивите ! колега аз тази година пробвах ''аминазол'' на фирмата лебозол.ефекта бе много добър.смесва се с всички хербициди.добожа се покачи средно с около 30%.друго което може да пробваш е фертигриин фолиар-този продукт го ползвам от 3 години и никога не се е дънел,и става за царевица и пшеница.надявам се да съм бил полезен.цена на декар е 2-3лв/дка
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • V
    ECORELTD.COM SAIT ZA ORGANINA TOR nasipno za listno , kakto i na granula za osnovno, v EVROPA ZASHTO SLAGAT LISTNO PODHRANVANE OT ORGANI4EN TOR I MERISHE , ZASHTOTO VDIGA DOBIVA S 40 % , E MAI NESA GLUPAVI
  • I
    Телефона ми е на личните. Звънни ми.
  • M
    Благодаря ви за съвета.От къде мога да си купя Акрамет за 200 дка и мога ли да го комбинирам с хербицида за житни плевели
  • I
    По добре е предсеитбено да внасяш амофос по 10-12 кг/дка и сега още 10 кг амониева. Слънчогледа не понася много азот и дисбаланс между азота и фосфора. Той е силно зависим от наличието на фосфор. Листния тор смятай за задължителен, защото слънчогледа реагира много добре и дава отлични резултати. За предпочитане е да опиташ поне с два листни тора за да направиш сравнение. Най-добър е ефекта върху добива когато третираш с листен тор в 4-та до 5-та двойка най-късно. Влизането след бутонизация няма добър ефект. При третирането с хербицида все още слънчогледа е твърде малък и не поема достатъчно от тора. Освен това торовете, прилепителите и азота засилват значително силата на хербицида и трябва да се намали дозата му, за да не се стигне до хербицидна токсичност, особено ако слънчогледа е след 2-ра двойка.
  • M
    izhel,искам да те попитам относно слънчогледа ми при сеитбата съм сложил 10 кг/дка азот в реда дали ще е добре с окопаването да сложа още 10кг или е по добре да взема някакъв листен тор да прибавя към хербицида.Благодаря.
  • V
    В момента влагаме листна тор на гръцка фирма Poly-plant се казва продукта,някакви впечатления да имате ?
  • K
    тая година ще пробвам с акранет и още с два течни. като видя резултати ще ви кажа
  • T
    Ихел,колко излиза Акрамет на декар? Трябва ми за около 100 дк
  • T
    da za sa6tiq stava vapros. az praskah nivite s nego na ednata ima vidim egekt a na drygata ne,neznam 6te vidq dobiva
  • I
    Супер. Ще ми трябва и почвена проба от опитния участък.
  • K
    izhel ! Няма проблеми ! Дадоха ми и мостра от още един - Poly-Plant ! Мога да ги сложа трите на едно поле да се види разликата ! Ще ти се обадя другата седмица да се уточним , че тая ми е малко претрупано
  • M
    Исхел--оште несъм го виждал.Обадими се една позната и ми го предложи,но като отида на Лом ще го вида какво представлява.
  • I
    Мимо това да не е водоразтворим амофос за фертигация Nova MAP? Той е с такива цени.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта