Мярка Млад фермер - участие и мнения за нея

• H
    Здравейте!\r\nОтскоро се занимавам със земеделие, имам овошна градина.Получих информация относно различни европрограми за финансиране. Това което ми предложиха беше програма \\\'\\\'Млад фермер\\\'\\\' Интересувам се дали някой от вас е участвал и какво може да ми каже относно тази програма. Разбира се ще ми бъде интересно да споделите опита си и с други такива програми за финансиране.
  • Дори и ДФЗ-РА, не могат да ти кажат. Това може само да се каже , ако ЕС разреши прехвърляне на средства от една мярка в друга.
  • nqkoi moje li da mi kaje po mqrka 121 koga zapo4va priemane na proektite za 2011godina
  • nqkoi moje li da mi kaje kandidatstvah s niva po mqrka 112 i sam blizo do reka ako mi zalee nivata kak se procedira
  • На сайта на ДФ Земеделие има публикуван списък с подадените проекти по Мярки и индикативен график за одобрение/мотивирано отказване на подадените проекти в зависимост от вермето за подаване, но честно да си говорим идват избори и сложете плюс още два три месеца минимум, защото трябва да се състави нов кабинет, нови управляващи и так. Успех
  • Добре е да се запознаете с Наредбата по Мярката, защото е важно да сте наясно с условията за кандидатстване. Само заради възрастта ли Ви предложиха тази мярка. Какво искате да правите, какъв ви е проекта- за създаване на овощна градина, или за покупка на инвентар за обработка на вече създадена. Пишете, щото и аз сега разработих и си подадох проекта за техника, но имам сериозен проблем с финансирането. Съвета ми е първо си осигурете финансиране, одобреният проект на практика не ви е в полза, банките вече подхождат по съвсем различен начин.Пишете, с каквото мога ще съм Ви полезна, пък и да обменим опит.Успех
  • na kolko jito na 350 lv tona ?davam vednaga
  • купувам жито и ечемик 0878118085
  • A
    Доколкото знам това е временно спиране на проектите,но не съм на 100% сигурна. Аз писах обяснително писмо за разликата в декарите по проекта и заявените декари за доплащане на единица площ. Всичко трябвало да съответства напълно.
  • В областнана служба също нищо не ми казаха, чудя се имат ли въобще някаква връзка и координация с министерството.
  • R
    никой не ти казва дали временно е спрян проекта само знаем че е спрян от 23.06.2009
  • M
    Знаете ли дали окончателно се спира приема, или е временно?Демек след време мога ли да кандидатствам.
  • S
    6to se lajete be hora v balgaria koga sa ostanali ne usvoeni pari? [lud]
  • A
    Здравейте. И аз кандидатствах с 18дка ябълки по мярка 112- млад фермер през декември 2008г и до сега никакъв отговор нямам. Някой знае ли сайт за проверка на одобрени проекти или поне до какво състояние са проектите в момента?
  • R
    може би имате подписан договор затова ви карат да връщате парите
  • но нали животните с в една и съща ферма и са в семейството

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

401 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

467 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

263 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

338 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

802 0