Към тези, които се заканват да не плащат данъци

• A
    АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ\r\n\r\n\r\n\r\n \r\n\r\n\r\n\r\nЧл. 80. (1) Лице, което не подаде в срок данъчна декларация по този закон, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 500 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.\r\n\r\n(2) Лице, което не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства в данъчна декларация, водещи до определяне на данъка в по-малък размер или до освобождаване от данък, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.\r\n\r\n(3) При повторно нарушение глобата или имуществената санкция по ал. 1 е в размер до 1000 лв., а по ал. 2 е в размер до 2000 лв., освен ако лицето не подлежи на по-тежко наказание.\r\n\r\n\r\n\r\n \r\n\r\n\r\n\r\nЧл. 80а. (Нов - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) Физическо лице, което, като е задължено, не декларира или невярно декларира информацията по чл. 50, ал. 1, т. 5, се наказва с глоба в размер 10 на сто от недекларираните суми.\r\n\r\n(2) При повторно нарушение глобата по ал. 1 е в размер 15 на сто от недекларираните суми, ако лицето не подлежи на по-тежко наказание.\r\n\r\n\r\nСлушам ви, чета ви и ми става страшно.Прави сте да негодувате, но вижте какво ви чака, ако не подадете декларация и откажете да плащате.Глобите са ви в кърпа вързани.Не знам колко от вас само си говорят в яда си и колко наистина мислят да го направят, но помислете добре над това, което ви копирах.
  • http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/12706 kakvo razbraxte ot tova.
  • И като спрем да произвеждаме,щото ти ще си купуваш ливански и **ански зеленчуци,селата ще се изселят в града и все някой ще ти седне на стола. Което ще ти реши проблема генерално-няма да имаш пари за зеленчуци. Естествено,че ще платим данъци,и аренди,и кредити,и техника,и заплати,и препарати...щото без земеделието,откак секна строителството,тая държава я пиши свършена.Като много се печели,спастряй едни 1-2 милиона и ни ставай колега да лаеш от другата страна.
  • http://fermer.bg/news/2558/1/dopylnitelno-sporazumenie-kym-memoranduma-na-naz-s-pravitelstvoto.html ето това споразумение искам някои да разясни
  • ще обясни ли някои [lud]
  • Моля някои компетентен да разтълкува това ново споразумение за данъците на зп.физически лица ще има ли данък или не че остана малко до крайния срок за декларация . [dalavera]
  • Абе никви декларации никво плащане бе аааа си ебат маиката
  • Защо чак сега, убитаци долни.Тез които бяхме ЗП регистрирани по ДДС и ни обуха с яката за миналата година. Вече си регистрирахме ЕООД, мамицата им мръсна
  • Дано си прав. Защото с тази непоследователна политика-проба-грешка-грешка-наистина ще е чудо, ако видим това решение и в сайта на НАП.
  • Z
    Днес има решение да се направи промяна в законодателството.Регистрираните по ЗДДС ЗП физически лица ще бъдат приравнени към ЕТ по статут и ще плащат данък върху печалбата,а тези които не са регистрирани ще заплащат при 60% нормативно признати разходи от приходите.Регистрираните по ЗДДС ЗП физически лица ще могат да ползват 60% от дължимия данък за нови инвестиции по чл.189б от ЗКПО.
  • Да варвът на майната си няма да плаштам--те колкото дават после толкова вземат и за какво--за нови коли на ДУПЕТАТИТЕ-и за гориво за часните им автомобили [:slap:].В европа депутатите ходат на работа с колелета ,а на наште им трябва един як бой и дасе махат тия некадърници дето ни мачкат постоянно [bi4] [bi4] [bi4]
  • R
    napilno sim siglasen sis vas pilna birkotiya
  • A
    Относно линка от сайта на НАП-това преотстъпване се отнася само за ЕТ и другите ЮЛ. Физическите лица приспадат 60% разходи от дохода си, а фирмите имат право да приспаднат 60% от печалбата си, но при много условности и задължителни изисквания
  • http://www.nap.bg/page?id=275 Коментираите това на по прост език от саита на нап.
  • А както знаете земеделието е открит завод под небето.Мене ме очука градушка успях да пожъна малко жито за семе.Преживях със субсидията отпусната от банка като кредит до сега.Та въпроса ми е какво да декларирам сега в декларацията?
  • A
    Ей, това ми звучи незаконно. Ако е законно да се плащат данъци върху субсидиите, защо не са създали табличка за тях, както ЕТ Земеделски производител имат таблица за други доходи в справка1 в данъчната декларация? И още един въпрос, защо от сумата получена по мярка 112 от 12 500 евра ще се извадят 60% -14 667лв като разходи, а на останалите 40%- 9779лв, ще се плаща данък от 10%. Та това са близо 10 000 лв, които се тълкуват по закон като печелба, а са ми дадени от Европа не за ядене и пиене, а за изпълняване на бизнес план. А в този бизнес план ДФЗ ми е признал всичките 25 000 евра като разходи по изпълнение на проекта, но НАП не ги признава....нещо някъде не са си доуточнили нещата.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

210 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

289 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

136 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

283 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

697 0