Ларвата на майския бръмбар изяжда картофите !!!

• D
    Колеги вече е време да мислиме за картофи 2011г.\r\nВече 3 години имам силни нападения ат бял червей с оранжева глава или по точно ларвата на майския бръмбар.\r\nДобро действие имаха препаратите Милан и Каунтер но вече са забранени.\r\nСега на мода е Монсерен но според мене това е една заблуда която действа само на ризоктонията.\r\nАко некой от вас знае нещо с което мага да се спасявам нека каже защото тука при нас никой нищо не знае.\r\nИма една служба растителна защита която освен да пише актове друга работа не върши.\r\n2008г - 100% щета 50 дк посев \r\n2009 - 10% щета\r\n2010 - 30 % щета /много високи дози монсерен, много пръскания с иснсектициди за колорадски бръмбар/\r\nДано се намери некакво решение на въпроса защото в противен случай съм принуден да спирам да садим картофи, а с това си изкарвам хляба.\r\nПредварителни благодарности на тези които се отзоват на питането !
  • от каде си ти колега

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко съществен проблем е пирея?

Здравйте, Искам предварително да се извиня за евентуално глупавия въпрос, който задавам,...

62 0

Помогнете, моля :)

Здравейте, Имам нужда от помощ и мнение по въпрос, понеже ми се случва за пръв път и не з...

98 0

картофи

как да съхраня картофите от мухата

96 0

Колеги, помощ! Какво е това?

Надя: Това е плода на картофа. В него има семена. След време това "доматче" ще се избистри и ще...

196 1

За картофопроизводството и пазара

: на високо субсидирания внос от чужбина-например от полша идват на борсата на 20 ст

5980 21