СЕПП Уведомителни писма 2009 - КОГААА???

• S
    Колеги Земеделци,\r\nКога ще си получим уведомителните писма за 2009г. КОГААА? Та вече сме 2011.\r\n\r\nХайде трябват ни!!!
  • Не, няма проблем. РА са задължени всяка година да изпращат такива писма. Те са уведомителни. Има проблем само ако в табличката и отдолу под нея пише, че за .... дка земя търпиш санкции поради ..... причина / наддекларирани площи, застъпване или други там някакви, / Внимавайте, че санкциите са за бъдещ период.
  • в моето писмо пише точната сума която получих през 2009/2010 штом го получавам това писмо значи има проблем ли
  • Аз още не съм получил писмо, но от предната година знам, че в писмото са посочени сумите и за двете плащание -по еврофондовете и националното доплащане за площ. Има една табличка и в нея са нанесени данните. Много внимавайте какво пише в табличката и под нея, защото там отразяват санкциите. А имате право да ги обжалвате само в 14 дневен срок от получаването на писмото, което се удостоверява с обратна разписка. Ако не получите писмо, търсете РА, защото в моя случай пощальонката се беще разписала за получател.
  • taka e kolega ama i dekarite ne sa sa6tite deto gi pi6e na povina sa ne moga da razbera za6to slqtam da hodq v RPA da vida za kakvo stava vapros v pismoto ima 2 ineciqla SEPP i NDP NI6TO NE RZBIRAM
  • B
    Ами то тва им е целта - никой нищо да не разбере!!! И да не може да си потърси правата!!! Аз като получих такова писмо и се обадих на експерта си и му прочетох дословно какво пише в него защото и аз нищо не схванах , но той ми каза : а , нищо, няма проблем , всичко е "ОК"!!! И си казах щом така ми каза - няма проблем .Да , ..........ама НЕ !!! Колегите започнаха да си получават субсидиите , а аз като се обадих в РА се оказа че няма да получа субсидия , защото имам санкция [bi4] Та затова внимателно четете какво пише и ако имате възможност съдете държавата , и си търсете правата !!!!
  • kolegi i az polu4ih takova ama ni6to ne moga da razbera pi6i nqkva syma ama s ni6to ne se varzva mislq 4e sa samo nacionalnite dopla6aniq a ne evropeiskite
  • какво означават тези писма днес получих такова за 2009
  • Za 2009 imam uvedomitelno pismo za VPS-ta,no niamam za SEP.Za 2010 niamam nikakvi pisma.Moi kolega minalata sedmica polu4i uvedomitelno pismo za 2010 po miarka 214-biozemedelie kato i toj niama uwedomitelni pisma po SEP za 2009 i 2010g.
  • аз не съм получил а и не очаквам скоро писмо.
  • Наистина ли има получени писма за извършени плащания за 2009 ? Има ли някой, който е бенефициент по Аглоекология, да е получил такова писмо ? Моля да пише тук или на лични. Моите впечатления , на база членовете на Асоциация Биопродукти са, че никой все още не е получил такова писмо / поне от кандидатстващите по м.214/.
  • Kolegi polu4ite li pismata ako mislite 4e ste izrqdni ot kam dokumenti do 14 den podavaite v sada az se sadq ve4e 2 god. i ve4e sam na finalnata prava ne se otkazvaite samo trqbva da spazvate 14dni t datata na polu4avane na pismoto i nikvo jalene s pismo do ministara ili dfz napravo v sada..za6toto ako pi6ete do tqh ima da vi kapqt bez sapun
  • S
    Ooo ima ima za kakvo da se hvaneme. Imam si svideteli,imam si dokazatelstva i t.n. i te sa dopusnali mn gre6ki. Ne mi bqha razpoznali prosoto !!!
  • Лошото е, че и в момента правят такива проверки, без да знаеш. И пак ще има такива случаи. Няма и за какво да се захванеш, за да ги съдиш. Просто се оказваш в "недопустим за подпомагане слой". И съвсем не е дистанционно. Гледат дистанционно, но после пращат ОСЗГ, които ти отрязват главата, без да подозираш. Протоколите те ги пишат.
  • колеги получих писмото днес неделя странна работа
  • аз днес получих странно в неделя

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

176 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

261 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

124 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

273 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

683 0