De minimis 2019

• И
    Здравейте, имам следният въпрос: Понеже предстои прием за де минимис, а лакто знаем, едно от изискванията е да се докаже реализирана продукция, та въпросът ми е, може ли да кандидатствам за деминимис, ако съм продал примерно 100-150кг мед само, на физически лица, и фактурите които съм издал са към физически лица, а не към фирми?
  • Х
    Да, ако имате единствено фактури към физически лица, трябва да сте регистриран освен като земеделски производител, но и по Наредба 26. Ако сте изпълнили тези две условия, не би следвало да има проблем.
  • B
    трябва да си регистриран по наредба 26 за да продаваш на физически лица и ако е така МОЖЕ.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Смяна на собственост

Димитър: Здравей, баща ми беше ЗП и почина преди 2,5г. Като наследници сестра ми и майка ми трябва...

150 0

Без de minimis за пчеларите

p4elara: стачка на жълтите павета

950 9

Деминимис

123: Ще има ли де минимис за пчели ? Някой знае ли?

747 3

de minimis

952.2: Зависи какво ще напишат в наредбата. Лани искаха да имаме продажба на продукция. Пък и най...

4602 2

Начинаещ

Иван: Не си вкарвай таралеж в гащите по възможност се изнасяй от България , със пчеларство съм о...

5257 2