относно калоферска порода кози

• S
    тарся животни и кожи моля който гледа да ме ориентира и с цени и местонахождение
  • S
    zdraveite iskam da popitam nqkoi ot tuka dali prodava koji i na kakva cena sa govorim za kosum nad 50 60 santa
  • M
    klega dai da go videm toq 2 godi6niq pra4 emel [email protected]
  • Не съм го дал още, аз и не мислех да го ползвам за животни, а да правя хотел там, но ситуацията в момента е тежка. Даже от повече от година не съм ходил, сега като почнат съборите ще отида. Пусни един телефон да ти звънна като ходя, ще мина през Симитли да пием по кафе. [email protected] br
  • S
    da izgybihme si koordinatite ina4e raziskvahme obora kvo e polojenieto s nego dade li go na nqkoi ?
  • K
    АМАН от Специалисти!
  • Симитли, какво ме питаше за Сенокос, че имах много работа и ми се загуби?
  • На мене животни отвсякъде не ми трябват, човекът имал коч за продажба, исках да го видя и ако върши работа да пъсъветвам някой да го купи. Напоследък се появиха много "програмни породи", достатъчно е да изпаднат пари от някоя програма и веднага се пръква порода, притежателите на която да усвоят парите. Подобни кози по цял свят носят името "местни кози", как се е появила "порода Калоферска" не знам, но знам, че от Монголия до САЩ се подвизава породите Цигай, Каракул, не монголска овца, азовска такава или унгарска, а цигай, каракул, романовска. Кози с дълъг косъм има навсякъде в България, но няма 50 породи кози, вероятно защото по програмите още няма достатъчно пари иначе ще се появят. Проблемът не е в породите, а че раздаваните пари не носят никаква полза.
  • Ей,каракардам,със какво доказа,че именно йалоферската коза е порода?СЪЩИТЕ КОЗИ ГИ ИМА И В СЪСЕДНИ НАМ СТРАНИ,КАКТО ГО ИМА И СИВОТО ГОВЕДО.Щом сивото искърско говедо е само сиво говедо,същото е и с дългокосместата коза.На чии генетични изследвания се позоваваш,че даваш мнение-на никакви.Събрали сте се няколко нискоинтелектуални кратуни и ..хайде калоферска дългокосместа коза.Да лапнеме субсидиите!Колко генеалогични линии имаш в развъдната си книга,доказани с изследван материал-николко!Спри да пълниш главите на хората с глупости и ги посъветвай,ако имаш малко акъл да развиват съвременно животновъдство с породи конкурентни на нормално развиващите се страни.Докато фермите приличат на резервати,нищо добро не чака фермерите-животновъди.Поне членовете на твоята асоциация.Лъжа ли е?
  • K
    например - какво е млякото като вкус. някой проверил ли е? освен това - някой интересувал ли се е как калоферци гледат козите си? защото малкото, което знам от 10 години в тоя край - допълнителното подхранване е родово забранено. щото калоферци са си родовообщинно село.... а млякото и месото на тези животинки са невероятни като вкус.... и, честно казано - в калофер почти не останаха от тези животинки... заради кукерските маски..
  • S
    sorry 4e vse oshte ne sam zavarshil temata no tarsih neshto na priemliva cena a ina4e tyk si imame ve4e dostata4no ot porodata zashtoto kakto stava vinagi v bg kogato na neshto cenata se ka4i vseki reshava 4e moje da zabogatee ot nego zasega pazar ima zaradi kykerskite kystiymi koito pravim no .... kogato predlaganeto se yveli4i oshte malko cenata she se varne na staroto ravnishte a ina4e yspeh na vsi4ki koito pe4elqt v momenta
  • K
    породата съществува, за тези, които не знаят. докторите да вземат да си гледат инжекциите и марките (заедно с уменията по прехвърляне на животни по инфо системата) Иванов, и брат ти също - породата е на свършване заради кавали като досегашните умници (включително и вас двамата), които без да знаят какво имаме в БГ го потурчиха (поевропейчиха) за евтини комисиони. с които най-много да си купиш някое хубаво и лъскаво возило. а след това - какво? поредната далевера - очевидно.
  • Obarni se kam sdrujenie Stariqt balkan
  • Къде отиде пръча?
  • M
    Края на Декември на пазара в Дупница имаше пръчове по стотина лева.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

142 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

432 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

170 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

648 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

791 2