Цена на румънската тор

• S
    ZDRAVEITE KOLEGI NQKOI ZNAE LI NA KAKVA 6ENA E RUMANSKATA TOR 4E BALGARSKATA E NAPRAVIHA SKAPA UJ NAMALQT GASTA A TE VDIGAT TORA [gun]
  • N
    Ама и след щ май не се слага т
  • MIMOOO ама и ти не можа да сложиш буквичката,,Я\"с тая латиница накрая ще го изкараме щтат на америка
  • Kolegaa ne e Devinska,a Devnqnska i tova e tor,a ne voda
  • каква пакистанска,румънска бе колеги,за пръв път чувам а аз си мислех че наща е най хубава и евтина нали така писаха в весника
  • I
    Чул те Господ за 500 кг, но първо си направи един елементарен анализ на киселинността на почвата за да знаеш какъв тор да ползваш. Другото, което трябва да имаш впредвид е факта, че карбамида и амониевата селитра имат съвсем различно поведение като торове. Карбамида има повече изисквания за действието си. Трябва да има достатъчно влага да потъне в почвата и да взаимодейства с нея. При неправилна употреба може да имаш големи загуби. При обилна влага каквато е снега през зимата и дъждовете в ранна пролет е по-добре да имаш на разположение девненска стабилизирана, но скоро произведена защото гранулата се разпрашава. Димитровградската е по-подходяща за есенното и пролетното торене, но при умерена влага. Тя много лесно се разтваря и при обилни валежи потъва в дълбочина или се измива от пороите. Освен това ако фосфора ти е под критичния минимум забрави за високи резултати - азота не се усвоява пълноценно при голям недостиг на фосфор.
  • да ама на румнския пише 46-процента азот а на Девинската скромните 30-процента.Затова ме е страх да кача с още 3-4 киолграма румнски да не вземе житото напук да пусне 500 киолграма щото склада ми малак няма кде да го сложа
  • I
    Еми вдигни килограмите на румънската с 3-4кг и ще вадиш жито калкото с девнянската
  • с 20 килограма румнски карбамид на декар изкарвам 250-270 килограма жито.а с 23-24 килограма Девинска селитра 320-350
  • da ne govoris za pakistanska
  • а някой ползвал ли е казахтанска тор казаха ми че процента на азота му е бил мако по голям от българските и по тънка цена
  • не съм доволен от румнския карбамид нямам лоборатория в нас но когато го ползвам имам 20-30 процента по малак среден добив
  • Po4ti kolkoto na6ta s tazi razlika 4e e po neka4estvena [banan-kufee]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Селективни хербициди

Няма значение: Каква доза приложихте

141 2

Проблеми с домати

Здравейте! Сложих разсад преди 4 дни. Никога преди не съм се занимавал и не знам точно ка...

269 0

Калиев сулфат и троен супер фосфат

От къде в Стара Загора мога да намеря Калиев сулфат и троен супер фосфат

2889 0

Споделете съвети при торене на лозя

syfury: Здравей, Като цяло калиевите торове в България са скъпа суровина, но за щастие нашите п...

3108 4

Хербициди срещу полски хвощ при поникнали картофи

darvarq83: Имам същият плевел в царевица ,и аз не мога да се отърва от него.Пръскам с Мустанг тръшка...

4431 4