НАПОЯВАНЕ И НАПОИТЕЛНИ СИСТЕМИ, ОХЛАЖДАНЕ НА ЖИВОТНИТЕ

• A
    Здравейте, как поливате в тези горещини? а как освежавате и охлаждате животните? интересуваме дали могат да се използват напоителни системи за охлаждане на фермите и дали има опасност от развитие на вируси. ние предлагаме и напоителни системи, но не знам дали могат да се използват в животновъдството.\r\nпоздрави
  • K
    абе вие ме убивате бе хора ,темата е хубава ама не мога да и хвана смисъла
  • izkopai po dulug kanal ako ima6 mnogo prasetai sloji marku4a da se pulni
  • Водната мъгла е добро решение но за високото налягае трябват и сериозни маркучи затова ги правят от метални тръби с метални снатки.Сравнително евтино излиза с предлаганото на този саит http://cooling-mist.com/ има и други.
  • A
    Благодаря Ви за изчерпателния отговор. Поздрави
  • За охлаждане в свинеферми и кравеферми евтин вариант е т.нар. оросителна система.Представлява бутална помпа за високо налягане(помпа от водоструйка върши същата работа),работеща от 40 атм. нагоре и система от тръби и дюзи за водна мъгла.Използва се ефекта,че когато водата се изпарява, се поглъща топлина.Именно това се получава при изпарението на водните капчици. Обикновено автоматиката на системата се настроъва да се включи при определена температура-примерно 30 градуса и да изключи при 27.Ефекта е добър.За по-нагледно-ако сте срещали в заведения с летни градини и навеси-често пъти разполагат подобна система,която работи през лятото и създава определен климатичен комфорт...
  • I
    Качаков верно че за охлаждане на обора звучи малко несериозно.но ако е на двора и водата е топла ще стане летна баниа имам прасета и в жегата обичат да се кпиат на маркуча
  • фермите за гушене на патици от години са с климатици,за дъждуване на говеда съм гледал в предавания за израелски ферми 6
  • K
    охлаждане с дъждовална техника нещо ми звучи хайде -неразумно
  • A
    Благодаря за отговорите. Интересувах се как могат да се охлаждат свинеферми, кравеферми.
  • I
    колега с една дждовална може доста вода да стоварите в обора но сградите ще подгизнат.ако монтирате распрасквачите в вншниа двор може и да стане водата ще свали малко темперетурата
  • V
    При мен кравите използват собствената си охладителна система казва се ЕЗИК, за момента при тези цени на продукцията тя ми е най изгодна
  • A
    май никой не се интересува от тази тема. [pile]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Наранена кора фиданка череша

Здравейте, Закупих фиданка череша, в последствие забелязах тези нарушения в кората. Дали...

60 0

Напояване

Здравейте,вкючвам се във форума със следното питане. Обмислям вариант за изграждане на кап...

102 0

Най-подходяща овошка за 1 (само) декар.

Здравейте. Бих искал да засадя подходяща овошка на нашето ограничено място от 1 декар в (г...

200 0

Проблем с череша

Здравейте моля за съвет за череша. Проблема се изразява в следното: Когато се образуват ма...

139 0

Орехова градина

batkovato: Нали знаеш, че се садят обратно на останалите дървета що се отнася до ориентирането север-...

293 1