Мнения за породата Мериноланд

• V
    Колеги, какво вие мнението за породата Мериноланд. Предварително, благодаря!
  • V
    най добре е ил дь франса за месо иначе мериноса е номер едно 1 влез в чата сега ако можеш
  • L
    здр коя порода са подобри шаролето или иф той ми каза че неговите са смесени със шароле ти какви наблудения имаш върху мериноланда благодаря за отговора
  • V
    виж галерията снимките дето са агнетатасъс мадамата с белите ботуши влез в тяхния профил негови са чистопородни
  • а можеш ли да ми дадеш някакъв адрес за да си купя или ти ако продаваш кажи цена но искам да са чистопородни какво ти е мнението за тях развиват ли се добре
  • V
    ДА НА 1ГОД ЗА 450ЛЕВА
  • L
    здр victore намери ли мериноланд и на каква цена и аз се интересувам от тази порода
  • oleeeeeee
  • Мериноланда си предава гените и при всички случаи ще доведе до увеличаване на телесната маса, но и на много кокали в месото, защото е едра порода със силен скелет. Млякото му е малко и няма да го увеличи при приплодите. Има сравнително добра раждаемост, която също предава - 130-150%. Вълната не струва вече нищо. Иначе се аклиматизира идеално. Всичко това се мисли, когато този дето пита знае какво точно иска и какво точно му е стадото, за да се види с какво да ги запложда. Вече има породи, които са много по-удачни от мериноланда при гонене на размер или доходи, но първо трябва да знаеш какво искаш.
  • M
    Викторе що се занимаваш с овце,гдето са в графата на общоползвателно направление.Нито му е млякото,нито месото,вълната е без значение.Виждал съм ги,но нямам от тях.Предпочитам чистопородните животни с ясно изразено направление(месодайно или млекодайно).Зависи ти какво искаш да направиш със стадото си и какъв е породният му състав?Процента на унаследяемост е различна и не винаги резултатите са такива,каквито очакваме.Според мен с мериноланда няма да пожънеш кой-знае какви резултати.
  • M
    ei baxti tapaka ded sam az be ivan4o sori .Zemisa iznesqi be filosofiq takava [bi4] [bi4] [bi4]
  • Мирославе, казах ли ти, че човечеството/поне теоретиците/ не може без мене.
  • M
    Я, Иванов бил тука, их че съм го изпуснал, толкова ме е яд значи.
  • M
    brex az kakvo vi kazvam imali ne6o ot koeto ivanov ne razbira
  • За самолети и аз мога да говоря, но предпочитам за овце, защото за тях ми плащат.
  • M
    brex brex gledai ti seeedno az da zapo4na da spodelqm opita si za samoleti

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

167 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

179 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

295 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

129 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

459 0