Зараза по кравите - помогнете, колеги!

• F
    колеги, от 10 дена имаме някаква зараза по кравите. Вече 4 са болни, а една умря. Симптомите са странни - изведнъж отказват да се хранят, спират да преживят и най-гадното - при всички има зачервяване на цялото виме без пукнатини, рани, пъпки или други обриви. Температура 38.5-39.4 max. Докторите изключиха син език. Лекуваме с окситетрациклин 10% и витамини AD3E. Моля ако имате животни със сходни признациили сте се сблъсквали с нещо подобно - моля помогнете!!!
  • B
    здр,при нас лекуваме същите симптоми на кравите с ударни дози Тетравет,дексаметазон и аналгин,няколко дни ,но всеки ден,нищо че имат депо действие,дано ви бъда полезна,успех
  • F
    Син език е.Имах болни крави още преди месец със същите симптоми.Друго характерно е,че животното започва да куца леко и ако не се обарне внимание умират
  • A
    Колега, когато ветдоктора не знае какво е заболяването, се взема кръвна проба и урина. Носи се в лаборатория за изследвания. Най – важно е да се направи АНТИБИТИКОГРАМА. Това изследване показва кое лекарство въздейсва на болестта.За съжаление изследванията изискват време. А болестта не чака. Когато излязат ще е късно. Съветвам те да закупиш лекарството РОКСАЦИН. Съставът му е Enrofloxcin. Инжекционен разтвор 100 мл. струва 20 лв..Има упътване за дозата според килограмите. Използвала съм го много пъти, при видимо много болни животни. Повечето ми пациенти оживяха. А тези които умряха мисля че лечението беше закъсняло. Затова по бързай! Успех!
  • F
    Пазете животните си от прясно поникналата трева и прясно смления фураж, защото действат като отрова при кравите !!!
  • P
  • C
    Благодаря колега,а би ли ми казал да лекувам ли с Дексаметазон или да търся друго лекарство?Две от преболедувалите крави имат оттоци едната на копитото а другата на мускулната част на бедрото и тъи като беше изключена диагнозата ,,син език" от доктора лекувах само с антибиотик и витамини.Другото интересно е,че в разтояние от около месец млякото ми спадна повече от драстично от 220l на45-50l,това значи ли че цялото стадо е преболедуеало? Благодаря предварително на всички които ми или ще ми помогнат с отговорите си може да използвате алерговет вместо дексаметазон.Май това е шап.
  • L
  • F
    Благодаря колега,а би ли ми казал да лекувам ли с Дексаметазон или да търся друго лекарство?Две от преболедувалите крави имат оттоци едната на копитото а другата на мускулната част на бедрото и тъи като беше изключена диагнозата ,,син език" от доктора лекувах само с антибиотик и витамини.Другото интересно е,че в разтояние от около месец млякото ми спадна повече от драстично от 220l на45-50l,това значи ли че цялото стадо е преболедуеало? Благодаря предварително на всички които ми или ще ми помогнат с отговорите си
  • L
  • F
    Колега искаш да кажеш че кравите никога няма да се вазстановят и е по добре да се умъртвят ?Каква е алтернативата за преболедувалите животни?
  • L
  • P
    Колеги, разбираме ви, че сте разгневени на тема "държавност и липсата на такава", но разводнявате темата, а човекът се нуждае от помощ, не от оплаквания. Затова оставихме само коментари по темата. Успех на всички в борбата!
  • V
    и още нещо ще ни дадат обезщетения при цена на хубава овца на пазара варви 200 лв минимум те ми казват така отделихме 1.9 милиона за обезщетения брочт на умрелите официално е 8000 което не е вчрна сас сигурност са пове4е раздели го 1.9 млн на 10000 и се пада по 150 лв на умрчла овца и това трчбва да ме успокочва ли защото пролетта взех 30 овце по 220 лв всяка като имате предвид че тия овци ще имат ягнета кои ще компесира разликата в цената на животното и чгнето което губим след смартта на овцата
  • V
    Ами колеги животновъди ! Сигурно сте прави за докторите, но те са НЕКАДЪРНИ, защото аз съм овощар и тази година имам трикратна РЗ/растителна защита/,платих 20 000 лв. за ФАЛШИВИ препарати и "файда " никаква ! Но ако при мен умрат 500 дръвчета, то при Вас уважаеми колеги тази бройка - животни е ПАГУБНА !Според мен при животните има сериозен проблем - това е пандемия, епидемия, за която трябва да се погрижи ДЪРЖАВАТА , а не безхаберните ветиринарчета. Обединете се и искайте ДЪРЖАВАТА да се погрижи за горките животни! Бог да пази БЪЛГАРИЯ ! Ще го напиша още веднъж с големи букви-ДЪРЖАВАТА ВЪОБЩЕ НЕ И ПУКА ЗА ВАС!!!!!!!! Кръвните проби за син език се вземат от ДЪРЖАВНИ служители,изследват се в ДЪРЖАВНА лаборатория и всичко става под надзора на БАБХ-ДЪРЖАВНА агенция към МЗХ.Същата тази ДЪРЖАВНА агенция разпорежда и изпълнява мерките за предотвратяване,ограничаване и ликвидиране на заболяването...Резултата от тази дейност на тази ДЪРЖАВНА агенция е налице... За каква държава ми ревете,а??? колега за кво говориш зимат ти проба и га пращат в софич за иследванич процедурата трае 20 дни зараза убива йивотните за 5 дни за 3 дни открих в стадото близо 15 заболели докато ми сложат диагнозата 20 ще са умрели и още 20 ще са болни натова даржава ли му викаш след като има епидемия каде са хеликоптеерите за масова дезинфекцич срещу преносителите на болеста комарите ами ходят с рачни праскачки по селата или какво животновадите да си купят хеликоптери сами да праскат малак сам и не помнч но дядо ми казва така едно време е имало профилактични обезаразявания с хеликоптери и по старите фермери сигурно помнят а сега какво 20 дни изледват а ние фарлчме по ямите животни
  • B
    Ние имаме същия проблем не сме викали доктор лекувахме ги с Тиловет за 4-5 дни им мина но в по големи дози зараза е но не знаем каква Преминава не се притесняваи.Я виж отдолу по гушата или челюстите дали има оттоци.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Централен млекопровод

Здравейте колеги искам да си поставя централен млекопровод. Да ми предложите фирми за монт...

28 0

Защо кравите ядат сезал и найлон

erdoan: Те кат са малки мнг ги ядат

203 1

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

121 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

294 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

91 1