Преждевременно разгонване при овцете

• V
    колеги някой знаели за преждевременно разгонване при овцете например със лют червен пипер със фураж очакам мъжки отговори
  • M
    Практицете като теб висят на опашки за социални помощи, защото ти ако разбираш от животновъдство и бизнес то аз съм ядрен физик. Относно това кой колко умствен капацитет има аз ти придложих решение на този казус но ти отказа. Питам се не ти ли омръзна да влизаш като анонимен с различни никове и да пишеш щуротии? И като за последно, що като си толкова голям мъжага на дойдеш да ми го кажеш пред очмите, през интернет е лесно за тук смелост не трябва а само развихрен откачен ум който ти "жалко подобие на човек" имаш в изобилие.
  • C
    а какво ще кажеш за разред едноклетъчни,клас амеби-погледни се в огледалото и ще разбереш симпатяго и успех
  • C
    мухълче първо ела виж по колко храня и после ме споменавай,за това дали си практик на теорията- да, можеш само да опонираш и то рядко качествено,ела и виж кой е теоретика
  • така само така иванов браво но понеже голяма част от колегите трудно възприемат ще те помоля да да копираш постовете си еле упоменатите особи
  • Абе аз без проблем ще ги извадя от блатато, ама нали благодарност трябва да има, а благодарността в пари, парите в евро! Месните породи имат някой предимства и вероятно щяха да имат много ако бяха гледани като хората, но не са. Всъщност същото е и с високопродуктивните породи, тук не се развиват заради лошо гледане. Чалака и другите теоретици ще се облещят като им кажа, че мериноланда иска по 2,5 кг. сено и 0,5 кг ярма зимата за да стане 90 кг, да даде 2 агнета е така да ги изкърми, че след това да ги даваш по 1,2 кг. ярма и 0,300 гр. сено на ден за да имат прираст от 400-450 гр. и разход 3,2 кг. концентрат на кг. прираст + люцерната и млякото. На два месеца да ти станат 25 кг., да ги махаш и да доиш майката. А те им хвърлят по една бала слама и две шепи сено и чакат да почне направо да пуска сирене и котлети. Абе теоретици, какво да ги правиш, колкото можем ще ги учим.
  • K
    само ще си позволя да кажа, че лично наблюдавам ферми с аборигенни породи, които редовно имат по две оагвания на 16 месеца. в някои от стадата имаме и 18 - 20 годишни овце. зная, че това ще ви пощури, но това им е на старите породи - дългоползване. а, наскоро една 25 годишна крава се отели. родопско късорого е добичето. така, че е въяпрос на гледане, не толкова на породност.
  • D
    колеги само така му се пада на Иванов
  • C
    4етем,но на доста теми е гола вода ненапита,има и умни постове но за жалост са рядкост
  • M
    Има една поговорка" Хвалете ме уста щото иначе ще серев у вас".Влез в тълковния речник и прочети внимателно що значи практик.Има много понятия и думи които не са ти ясни и ги използваш.Хвани си частен учител да ти преподаде отново материала по Български език от 4 клас насетне. Относно практиката точно ти не си човека който тук да се прави на такъв, това лесно може да се провери. Чул си или си прочел нещо на теория, но това не означава че разбираш. Изтъкваш свеизвесни факти и методи и си мислиш че си страшен специалист. Похвално е обаче това че препредаваш информация научена от някъде. Четете внимателно какво пише Иванов.
  • Едно е да е известно, друго е да си в състояние да го осмишлиш, провериш на практика, да му направиш икономически анализ и да го подсигуриш като реално изпълнение, както правим ние практиците, в смисъл - аз.
  • M
    Никой не опонира на Иванов за породите овце за месо, това което го пише той е извесно на всеки който е в бранша. Аз все си мисля че 3 агнета за 2 години е постижимо за българия, разбира се зависи от породата, хранени и ред други неща. Защо го казвам.В зората на демокрацията един колега внесе шаролета, тогава повечето хора му се присмиваха че са грозни, нямат вид и така нататък, в крайна сметка обаче той беше постигнал заветните 3 агнения за 2 години.
  • поздравления гошо за трезвото и логично мислене този сайт има неистова нужда от хора като иванов теб и мен хора с нестандартно за сайта мислене защото сам виждаш каква ограничена и невменяема напаст преобладава тук но това не бива да ни отчайва ние сме длъжни да направим всичко възможно да помогнем за изцерението на тези колеги и искам да призова и други трезво мислещи хора като например психиатри да се вкючат и да дадат всичко от себе си за да помогнем на един слой от обществото ни който в момента предсавлява тинята в реката и нека господ е с нас
  • G
    Не се сърдете на Иванов и брат му.Не ги обиждайте.Те са прави .Трябват ни добри породи за да издържим.Виждате на какъв хал сме.Работим колкото да ядем.Те ни казват истината и трябва да я приемем колкото и да не ни харесва.За да сме конкурентно способни трябват ни високо-продуктивни животни,които да са добре гледани и в същото време да си намалим разходите.Всеки да си помисли как.За себе си знам.Но такава ни е държавата,такова ни е и животновъдството
  • I
    За три агнения за две години трябват подходящи породи, такива които могат да се заплождат по всяко време. Нашите породи са примитивни и никога не са селектирани за полиастрално заплождане. Докато трите агения не е въведат като масова практика овцевъдството ще е неконкурентно, а за това трябват нови породи.
  • A
    По Живково време и у нас имаше опити да осъществим технологичен процес с три агненета за две години, но не се получи - причините защо това не може да стане у нас, мисля са очевидни - дори само това да вземем, че у нас нямаме целогодишно хубави пасища - дори само то е достатъчно.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

163 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

177 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

293 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

126 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

455 0