С какво е по-добре да се пререгистрирам - със земя, или със телета?

• B
    Имам едно питане към по-компетентните колеги . Предстои ми пререгистрация и имам новозакупени телета за угояване , като предстои да си ги вкарам в регистъра на животновъдния обект ! Имам и земя с която да се пререгистрирам . Обаче се чудя с кое е по добре за пререгистрацията като имам в предвид че заявленията за подпомагане се подават по-късно (от март до 15 май ) когато започнем да чертаем и нивите , не е ли по-добре сега да се регистрирам само със земята и да кажем до това време може да съм си увеличил още бройките за да мога да кандидатствам с повече бройки за подпомагане ? Моля за компетентни мнения !
  • D
    5 лв струва справката която дава общинския ветеринарен лекар,зависи колко са ти пътните разходи и времето за чакане.
  • B
    Колега , това за номерата пътни листи и т.н. ми е ясно ! Въпроса ми беше - Кое е по-добре за фермера ??? Щото да кажем че сега регистрирам 5 бр телета , и изкарам да речем разпечатка от вет. лекар за пререгистрацията , и до момента в който дойде време да подаваме заявленията за подпомагане да кажем имам 25 бройки май месец , нали трябва пак да хода да правя актуализация на животните към оня момент , и пак е повторни разходи ! Това имах в предвид ! И другото което пак ме притеснява нали към оня момент , ако отида да кандидатствам за мера пак ще трябва разпечатката за броя на животните ! А си мисля че ако се регистрирам само със земя , може би разкарването ще ми е по малко - затова ми беше и въпроса !
  • D
    " Предстои ми пререгистрация и имам новозакупени телета за угояване , като предстои да си ги вкарам в регистъра на животновъдния обект !"--щом ти се пререгистрираш срока е до края на февруари т.г.;ако е нова регистрация-няма проблем да е и през май;телетата задължително с ушни марки,паспорти и ветеринарно свидетелство от фермата на закупуване;при регистрацията се попълва нов вид декларация 87-опис на животните,придружена с копие на договора с ветеринарен лекар който ще обслужва обекта.
  • O
    Отиди и се регистрирай сега, ако искаш с едно теле и/или един имот. Така ще си спазиш срока по чл. 5 ал.3 от наредба 3, а после като си оправиш документално животните и отидеш да се регистрираш в ИСАК (01.03.2014 - 15.05.2014) ще пуснеш и една актуализация на регистрацията си по наредба 3 вече с добавени животни и земя ;)

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

+91-9876425548[^]Husband wife love problem solution Pandit Ji GURU JI in Porbandar

+91-9876425548[^]Husband wife love problem solution Pandit Ji GURU JI in Porbandar +91-...

5 0

!! Call know pandit ji !! +91 9694102888 Bring back lost lover pandit ji IN Frankfurt

!! Call know pandit ji !! +91 9694102888 Bring back lost lover pandit ji IN Frank...

2 0

+91-9876425548!(*!)All Problem Solution in Mehsana

+91-9876425548!(*!)All Problem Solution in Mehsana +91-9876425548!(*!)All Problem Soluti...

1 0

Централен млекопровод

Здравейте колеги искам да си поставя централен млекопровод. Да ми предложите фирми за монт...

27 0

Защо кравите ядат сезал и найлон

erdoan: Те кат са малки мнг ги ядат

198 1