С какво препоръчвате да се пробиват дупки - свредел или багер?

• A
    Здравейте колеги,\r\nще имам да правя 3500 дупки.Мястото ще бъде изорано максимум на 30см дълбочина.Дупките с какво препоръчвате да се правят с свредл 60на 60 или с багер?Единственото ми притеснение е да не вземат да не пробият корените и да изсъхнат.В Ловешкия район съм село Врабево ще сея сливи.
  • G
    Колега "За кво ти е канго,като има манго".... каквито искаш дупки ште ти направят ,а и ще ти излезе по евтино ако ще наемаш техниката. успех!
  • B
    Според мен - свредел. Колега, колко декара ще засаждаш и в какви разстояния в редовете и между тях. Какви сортове.
  • V
    Добре де при по-глинеста почва няма ли опасност при пробиване с свредел да се заглиджоса дупката и корените да не успеят да пробият? нямам проблем на 5-6 хиляди дупки според мен почвата не се смачква кай-знае колко странично а надолу изобщо пък и ако пробиеш на 70-80 см означава, че ще имаш почти половин кубик рохкава почва смяташ ли е че е малко.
  • A
    Добре де при по-глинеста почва няма ли опасност при пробиване с свредел да се заглиджоса дупката и корените да не успеят да пробият?
  • V
    Свредел!!!!!! С багер съм копал, после иди че ги зарови, стават огромни ями!! Свредел. По 400 дупки на ден за две седмици си готов! Купи си китаиска бургия вече почти 5000 дупки съм пробил и и няма нищо! Имам една полска на Лена Агро нова я купих за 2500 лева и съм пробил 1000 дупки бактисах да я правя!
  • K
    Свредел!!!!!! С багер съм копал, после иди че ги зарови, стават огромни ями!!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Относно лозата

Имаме си лоза, която ползваме за сянка - живея на втори етаж - вече повече от 25 години я...

30 0

Орехи

Здравейте, Аз имам около 5 декара орехова градина, някой ще можели да ми каже цената на...

46 0

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

317 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

202 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

281 0