По коя мярка се кандидатства за отпускане на субсидии за пасища?

• A
    Здравейте колеги. Имам 120 кози и искам да участвам по схемата за пасища и мери. Моля за информация по коя мярка трябва да участвам. И колко хектара пасища имам право да наема за тези животни?\r\n\r\n
  • K
    a za 75 ovtce imam li pravo da kandidatsvam za pasishta
  • Z
    Здравей колега аз имам овце и имам под наем около 500 декара пасища и ливади! Получавам субсидия по Сеп- и по мярка 214 агроекология! Всичко около 50лв на декар! Мисля че спокойно можеш да кандидатсваш за 200 декара или повече в зависимост от това колко можеш да си позволиш да плащаш! Иначе минималната гъстота на декар за дребеен рогат е 0.5 еденици така,че в твоят случай трябва да заявиш не по малко от 160 декара за да изпълниш това условие!Има и други помощи ,но те са в зависимост от района в който живееш,така наречените нитратно уязвими зони ,а също и планинските райони.Това е от мен колега и не забравяй ,че вече животновъдите са с предимство при наемането на пасища и ливади!Успех!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

4.1.2

Здравейте,някой има ли плащане по мярка 4.1.2

31 0

Мярка 6.1 Млад фермер срок на договора

Здравейте! Подписах договор по мярка 6.1 Млад фермер на 19.01 2016 год. Искам да попитам...

159 0

Държавна помощ за инвестиции за закупуване на съоражения за добив на мляко

Колеги някой има ли информация какво става с заявленията по проектите. кога ще има отгово...

77 0

Помощ при изготвяне на проекти

Предлагаме компетентна консултация,съдействше и изготвяне на евро проекти. При интерес мол...

291 0

Сегашната земеделска политика прави Европа необитаема

Организации на европейски учени предупредиха Европейския парламент и новоизбраната Европей...

207 0