Трактор Болгар ТК 80 - как да намеря и отстраня проблем по разпределителя?

• F
    здр,колеги искам да попитам как мога да регулирам по плавното пускане на инвентара(в случая сеялка за пролетници).Разпределитела е нов ,но когато реша да пусна сеялката в работно положение, рязко пада надолу и ботушите на сеялката се палнят с праст.Дали няма някакав клапан които да регулира колко барзо да пуска инвентара?
  • М
    Колеги и аз имям един въпрос. Защо може да спука от разпредителя към казана обратния маркуч .
  • G
    колега трябва човек който знае или майстор запушват се траби и разпределитела го изхварли. ТАКА ЩЕ РЕШИШ ПРОБЛЕМА
  • N
    не се занимавай със стотинки,тях ги използувай за кафе а ми си намери от мотокар регулиращ дроселов клапан - в едната посока пропуска маслото без даго задържа а в обратната го пропуска през реголируем отвор и си го нагласяш според тежеста на сеялката,единствения проблем е че клапана е с резба 18х 1,5 и трябва някай стругар да ти направи два преходника,връзваш клапана последователно на бутилката на извода кайто спуска бутилката и забравяш за проблемите
  • C
    колега ако питаш мен по полезното устроиство във булгара е хидро усилватела на сцепното тегло това с врътката под волана первектно е за оран(винаги го използвах) 0 0
  • U
    знам че всеки го изхвърля тоя разпределител обаче на мен ми върши перфектна работа. А за принудителен ход е като бутнеш ръчката напред само един път а при второто ти е плаващия ход
  • C
    колеги това под седалката е позиционер той е с два режима силов и височинен те се избират от едно малко лостче което е върху него а навеса се управлява с плъзгача до седалката но това е много проблемно устроиство затова в повечето случаи липсва на моя болгар също липсва но нямам проблем с пускането
  • F
    Колега аз на моите двата Болгара имам едно малко разпределителче под седалката и нямам примерно принудителен ход на навесната система и инвентара ми пада винаги бавно като бутна ръчката докрай Мисля че разбрах за какво ми говориш,принудително не можеш да пуснеш навеса .Работи само плаващото,така ли?
  • F
    kak няма принудиделен ход,не те разбирам.Аз си мисля като да махна седалката за да достигна до бутилката под нея да сменя клапана(нипела) ,които е за пускане на навеса и да си реша проблема.В момента е кофти много,особено като сам сас сеялката за пролетници става доста тежка с торта- марка( Курт) .Пуска рязко надолу и се забиват ботушите на сеялката ,аиде после слизаи да чистиш
  • U
    Колега аз на моите двата Болгара имам едно малко разпределителче под седалката и нямам примерно принудителен ход на навесната система и инвентара ми пада винаги бавно като бутна ръчката докрай
  • F
    колега със стотинката ще решиш проблема частично ще започне да повдига по бавно ще товари хидравликата затова купи оригинален нипел в него има клапан който при спускане на инвентара запушва големия отвор като дроселира маслото през по малко фи и обратно ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Купил сам нипел 5лв не е скап,като се пооправи времето ще махна седалката и ламарината под нея и ще видя какво е положението.Надявам се да се оправи проблема
  • C
    колега със стотинката ще решиш проблема частично ще започне да повдига по бавно ще товари хидравликата затова купи оригинален нипел в него има клапан който при спускане на инвентара запушва големия отвор като дроселира маслото през по малко фи и обратно
  • F
    този проблем го реших , като зад нипела на навесния цилиндър сложих стотинка , непомня точно колко 20-50-5 ст. някоя която влиза в отвора и я разпробих с 3 мм отвор Златни сте бе хора още утре ще пробвам това и ще пиша какво е станало.Благодаря ви Трябва да махна седалката и ламарината под нея.Така ще стигна до бутилката нали?
  • F
    този проблем го реших , като зад нипела на навесния цилиндър сложих стотинка , непомня точно колко 20-50-5 ст. някоя която влиза в отвора и я разпробих с 3 мм отвор Златни сте бе хора още утре ще пробвам това и ще пиша какво е станало.Благодаря ви
  • D
    този проблем го реших , като зад нипела на навесния цилиндър сложих стотинка , непомня точно колко 20-50-5 ст. някоя която влиза в отвора и я разпробих с 3 мм отвор
  • I
    колега на бутилката за навеса има два нипела за вход и изход единия нипел е с по малак отвор като пускаш навеса да него пуска ряско а бавно виж кои ти е за надоло и го смени и си ок

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

59 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

57 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

97 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

171 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

205 1