Съвети за култивирана шипка

• R
    Здравейте, имам малко земя от баща ми и съм чувал, че култивираната шипка е добъро. Вие какво бихте ми казали. И най - вече има ли пазар и къде?
  • ш
    здравеите колеги млади и стари споделете има ли фаида кяр от шипките как ги берете става ли с йоана 3-4 и стават много високи благодаря предварително на всички добри хора които споделят опита си
  • Здравейте г-н.Котрабаков в момента каква е изкупната цена на прясната сурова шипка?
  • K
    Това,че няма коментари по темата не значи ,че информацията е стара.Купувам прясна диворастяща и култивирана шипка всяка година.0899604040
  • K
    по магистралата гледам много саморастна има, защо да я сееш, ходи си набери
  • Д
    Не разбрах има ли смисъл да се сее шипка и къде има пазар.и защо всички коментари са стари?никой ли не пише тук
  • B
    Съветвам ви да сеете бяла роза и да берете плод ако ви трябва плод или цвят за преработка на масло. Ще имате два продукта . Витамин С в плода на бялата роза е 2 пъти повече от културната шипка. Имат сходни изисквания към средата и са напълно заменими.
  • A
    В крайна сметка има ли някой,който отглежда шипки и да е постигнал поне 500кг/дка,едва ли всички са си купили некачествен разсад
  • K
    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ С цел опазване идентичността ,чистотата, добрите добиви и отзиви за култивирана шипка сорт,,Пловдив 1“се обръщам към всички които предлагат разсад от този сорт. Упълномощен съм от проф.д-р Мария Попова , единствен притежател на сертификат /патент/ за сорт шипка ,,Пловдив 1“ да търся съдебна отговорност от всеки който предлага този сорт. Уверявам лицензираните разсадници,че няма да се допусне да вписват този сорт във фирмения документ за САС и във фактури при кандидатстване по програми и ще бъдат сезирани Фонд Земеделие и ИАСАС. Вече съм виждал такъв документ издаден от лицензиран разсадник на колежка от Казанлък която го описва като,,хибрид на ,,Пловдив 1“подобрена модификация“или сорта се предлага под прикритието на Rosa canina. Към всеки който предлага разсад от култивирана шипка сорт ,,Пловдив 1“ще бъде заведено дело съгласно Закона за ителектуална собственост. Пазарджик Костадин Котрабаков 0899604040
  • G
    продавам евтино стари корени от сорт ПЛОВДИВ -1 предимството при тях е тази пролет садиш догодина почват да плододават цена 0.40 -0.50
  • P
    Здравейте,виждам че повечето тук отглеждате шипка сорт Пловдив 1 ,а има ли някой ,който отглежда сорт Вебецина 115 ? преди година-две сорт Вебецина 115 не се изкупуваше , най-добре да попиташ прекупвачите !!!
  • K
    От много стопани съм купувал шипка през последните години и винаги се интересувам за средния добив.Ако сте попаднали на автентичен разсад от сорт,,Пловдив 1"добивът ви от декар без никакви грижи ще бъде 700-800 кг.Ако полагате грижи за насаждението-поливате,торите,прочиствате и обработвате междуредието добивите достигат 1200 кг.Отклонение в добивите се очакват когато сте закупили разсад от нерегламентирани и неоторизирани разсадници и насаждението става по-ниско с по-малко заложен плод което се отразява неминуемо на крайния резултат.
    • 4
      Мой познат купи от корабаков - много слаб добив при много гледане.
  • I
    Здравейте колеги, виждам че темата е стара и да питам, има ли най-после яснота колко е добива на декар при поливнане и без поливане. Така и не разбрах колко е добива от декар, а отчаяно търся култура с която да се занимавам. Имам възможност за 3 - 4 места от по 2 - 3 декара, едни с вода, други не. Та разбра ли се какви са средните добиви. Някой пишат 1200 кг, други 100... Фрапиращи разлики, сякаш има грешки в нулите
  • V
    Здравейте,виждам че повечето тук отглеждате шипка сорт Пловдив 1 ,а има ли някой ,който отглежда сорт Вебецина 115 ? Имам 10 дка.,които наследих тази година ,насажденията са били изоставени от няколко години ,интересува ме всичко ,като започнем от подрязването,брането ,добив , та стигнем до програми за подпомагане ,за които бих могла да кандидатствам.В момента изглежда ,като джунгла ,не съм се занимавала със земеделие до сега и ми е пълна мъгла . Благодаря предварително!
  • B
    Госпожо, Попова.желая да осъществя контакт с вас относно информация за сорта Пловдив 1, технология на отглеждане ,резитба основно и качествен посадъчен материал за 10 декара

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

139 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

117 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

203 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

262 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

136 0