Колеги, дайте съвети какво е нужно за отглеждане на лозя за винени сортове?

• S
    Привет!\r\n\r\nНова съм във форума и се надявам, че въпросът ми е за тук. Имам 10 декара земя и бих искала да започна да се занимавам с отглеждане на винени сортове грозде, но тъй като тепърва започвам да се интересувам и да събирам информация, бих се радвала да споделите, от какво се нуждая за да започна работа и как се стартира по-добре един такъв бизнес. Благодаря ви предварително.
  • P
    Нямаше ли някакви квоти за винените сортове? Европата, май си запази тоя бранш за нея...
  • V
    Здравей, Като начало и най-важно ти трябва ПОДХОДЯЩАТА земя на ПОДХОДЯЩОТО място. 10 декара са едно добро начало за качествени лозя, но само ако земята с правилните параметри и в точния район и имаш желание и възможност да станат в последствие 20, може би 30 дка.. Има не малко изисквания към почва и климат на които трябва да отговаря стопанството ти, за да изградиш качествени лозя. След това според тези характеристики ще избереш правилна подложка, обработки, торене, мелиорации и т.н. Най-добрия вариант да си поискаш почвена експертиза (или проучване) на място. После да вземат почвени проби и да ги анализират. От там на сетне ако земята и мястото са подходящи - действаш. Това е накратко! Успех
  • A
    Здравей,Силвана.Лозя винени не те съветвам да засаждаш.Всички Винпроми си имат лозя.Никой не купува а ако купуват цените са 30-50 ст./кг. Засади си десертни лозя.Там немисля ,че ще имаш проблем с реализацията.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Радио комуникация в тракторите

Здравейте колеги! От известно време си мечтая да си обурудвам тракторите с радио станции з...

144 0

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2934 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1650 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2670 1

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1962 6