Изплащане на Субсидии по СЕПП Януари 2014

• V
    Колеги ,знае ли някой , от кога ще започне изплащането на парите?rnАко някой от колегите има информация нека сподели.
  • K
    Някой получил ли е нещо по СЕПП? Писаха, че са превели на хора с проверки.
  • K
    На мен писмото ми е дошло вчера. Проблемите ми бяха, че 2 от парцелите ми са в недопустимия слой. След възраженито, което подадох през декември, никой не си вдигна задника, за да види, че съм ги обработил и пари няма. Сега пак трябва да пускам възражение и ако пак няма отговор съд
  • G
    някой знае ли дали ще има някакви пари докрая на юни?
  • G
    проверих ама няма нищо дори и писмо нямаме казаха да чакаме
  • S
    Изплатиха април месец недопустимия слой /даже не бях пуснала възражение/.Проверете в страницата на ДФЗ с УРН -то си.
  • S
    е поне сте получили досега нещо,а ние никакви пари нямаме досега ами то това,дето го получих е почти колкото твоето-плюс 200лв!това е гавра-чакам хиляди,а накрая нищо!и няма и да има!ужас,ужас
  • G
    е поне сте получили досега нещо,а ние никакви пари нямаме досега
  • S
    какви пари трябва да са пуснали,откъде това инфо?прочетох,в сайта на дфз пише,че са платили натура,планински,агроекология!това е написано с вчерашна дата!на мен ми платиха на 16април някакви стотинки за натура и повече нямам никакъв превод!ако пак доплащат нещо би било добре,ама за тоя месец вече за трети път да превеждат,малко се съмнявам
  • S
    abe nema ni6to kakvo stava neznam ujas
  • G
    какви пари са пуснали от дфз имате ли?
  • S
    няма и да има!сега звънях в дфз и ми отговориха,че всичко е платено,по-нататък ще имапо доплащанесамо за националните(разликата от застъпените!значи стотинки,,,,,,,
  • N
    Отговора е много лесен. Докато никой от тези държавни институций не носи отговорност за нищо ще си плащат когато си искат. Никой от браншовите селскостопански отрасли не е защитил пред министерството искането да се фиксира със конкретика за периода на субсидиите съгласно необходимоста, както и санкцията която трябва да носи отговорната институция за неизплатената субсидия . Постоянно се водят разговорите на обещанията, което не е субсидия. При неизпълнение на ангъжимента от страна на обещаващите не следва санкция, а пак обещания. Не се ли навлезе в конкретика на исканията по отрасли с фиксирани дати съгласно потребностите на отрасъла, ще продължават така нещата.Липсата на административен капацитет и отстояването на чисто партийни интереси води ди хаос не само в този отрасъл, а във всички отрасли. Докато вие се трепете от работа , държавния чиновник мисли като отиде на работа, коя игра да играе на компютъра, в 10 часа и в 16 часа с кой ще си пие каафето. Ако отидете за проблеми който трябва да реши той е много зает и неможе да ви приеме. Свободен е ако носите нещо за него и след като свърши работа, пак да носите нещо за него.Да не забравяме най щастливия ден и час деня за заплата и разбира се когато се вижда със вас за нещото. Много е раздута държавна администрация и носи само негативи. С това свое обяснение не искам да обидя браншовите представители на отделните сектори те се борят но е слаба ефиктивноста в защита особенно на малкия производител. Ако искате заедно такъв прекрасен форум като Фермер бг , да се обединят усилията и под ръководството на Фермер бг. и браншовите организации по отрасли да се оформят по отрасли нуждите на секторите и да се излезе с искане подписано от всички за конкретика от страна на държавата по субсидите, както и методиките и времето за отговор когато се кандидатства по програми.
  • J
    НЯМА
  • K
    и днес няма нищо...
  • A
    а какво ще стане с тези,които не са получили нищо Тези които не са получили нищо ще получат писма , след което имат срок да обжалват, и оттам насетне ако им признаят възраженията, ще си чакат парите другата година, или по другата.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Млад земеделски производител

Някой знае ли кога ще изплащат субсидиите на младите земеделски производители? Според граф...

67 0

Обвързано подпомагане

Т: За сега пълно мълчание.Юоже би графика няма да бъде спазен.

226 1

Подпомагане за сини сливи

Р: Ами коя слива ,ако не синя,може би сливата на Мата Хари ще подпомагат.

207 1

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

134 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

225 0