Дайте съвети при проблеми с уголемяването на гушата при зайци !

• D
    Здравейте! имам прблем с зайката ми! има доста голяма гуша .. като балон е надута! незнам какво да правя и дали ще се заплоди. За първи път ми се случва да е толкова надута !
  • D
    Явно ще търся ветеринар ... все пак мерси !
  • K
    Лекувал съм такива зайци но заедно с ветеринар.В какво им слагаш да пият вода.Защото мойте най-вероятно си бяха порязали гушите от пластмасовите шишета в който им слагах вода.И гушите им бяха пълни с гной.Доктора с една възможно по-широка игла ги прободе и след като я извади издуха гнойта от иглата.Така установихме че е гной.Ако си виждал заешка гной ще ме разбереш.Тя е гъста като паста.След това направи прорез и изтиска почти цялата гной.И аз всеки ден после отварях раната,изтисквах колко може и пълнех дупката с гранулин.Докато не спря да излиза гной а само кръв и ги оставих да им зарасне.Но ако не си по хладнокръвен не се захващай.А и аз ги лекувах щото ми бяха ценни мъжкари който ползвах за разплод. Лошото при зайците е че средата в която живеят е доста мръсна,като при животни и всяка раничка било от ухапване от друг заек или друго нараняване започва да се възпалява и загноява.След това гангренясва и се получава отравяне на кръвта и чао.Виждал съм каде ли не-по гърба,по ушите,по задните крака.Ако се види навреме се лекува лесно-като го мажеш с гранулин. Ако искаш да я запазиш без ветеринар няма да се справиш.Успех
  • D
    Да но моя случай е по различен ! НЕОБИЧАЙНО ГОЛЯМА Е И Е ТВЪРДА! а сега спря и да се храни!
  • K
    колега.Ако имаше грам хабер понятие щеше да знаеш че това е черта при женските зайци и не е свързано със храненето и затлъстяването.И обратно-ако мъжки заек има гуша не е добре.При породистите зайци мъжкар с гуша изобщо не се допуска до конкурс-тоест при женските е плюс,при мъжките е минус.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

196 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

336 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

338 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

451 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

2030 1