Моркови съвети за сеитба

• Z
    Здравейте.\r\nИма ли колеги който садят моркови?\r\nИскам да ви попитам колко килограма семе трябва за 1 декар.На каква цена е семето и къде се продава.\r\n
  • D
    a 4oveka pita na kakva cena vurvi 1 kg. seme?nqkoi znae li? аз продавам семе от моркови 30лв. 1кг. тел. 0886230311 Динко
  • D
    ако е малко местото се вадят л лопата ,но ако е 1 дк. се наорават с плугче и после се събират,аз продавам семе от моркови ,ако някой търси да се обади на тел.0886230311Динко
  • B
    А аз да питам, как се вадят? С вилата/лопата да се вадят няколко декара ми се струва бая зор.
  • B
    А аз да питам, как се вадят? С вилата/лопата да се вадят няколко декара ми се струва бая зор.
  • D
    Аз продавам семе морови 30лв. 1кг. тел.0886230311 Динко
  • D
    незнаешли каде се садят [email protected] аз продавам семе от моркови за 30лв. 1кг. тел.0886230311Динко
  • Z
    Аз не искам да иг храня главно с моркови,просто искам да им слагам по 1-2 на ден да вида какъв ще е резултатът. Зная че не трябва да се слагат "мокри" храни ,но в един форум четох че морковите могат да се силажират и да се дават в малки количества. А за гранули аз пари не давам,защото а си ги права ;)
  • Заек, Морковите в Софийско спокойно дават 4-4,5 тона. Храниш и със зеленото отгоре и със самият морков, като може да го вадиш всеки ден. Проблемът е, че въпреки картинките зайцете не ядат моркови. Един ще го хрупа цял ден, а за същото време ще изяде 3 зелки. Просто не ги обичат. Отделно зайци се хранят най-добре и икономично с гранули. Сложи люцерна най-добре и я давай като добавка на гранулите, има ли люцерна и премикси не трябват. Даваш най-рано 1 ден след окосяването. Морковите ги носиш на пазара или Олинеза и с парите купуваш гранули.
  • Морковите са вредни за заиците 4ети пове4е литература трябва да се хранат само сухи храни гранула лицерина за да имаш заици .
  • До Андон аз не се занимавам с моркови просто прочетох сеитбената норма и реших да помогна на момчето не сам искал да се правя на всезнаесшт
  • Z
    Средно колко е добивът от 1 декар? Аз ще ги садя да си храна зайците с тях
  • a 4oveka pita na kakva cena vurvi 1 kg. seme?nqkoi znae li?
  • A
    незнаешли каде се садят
  • сеитбената норма зависи от срока на садене при ранно полско сеитба 20.02 до 10.03 около 450 грама на декар при касно полско производство сеитба от 1.04 до 20.04 около 600 грама но наи добре и при двата варианта заложи на около 500 грама на декар

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Таблица за препарати

Дайте някоя таблица на български за съвместимост на фунгициди и инсектициди. Бях намерил е...

78 0

Микрорастения и регистрация като земеделски прозиводител.

Здрваейте, занимавам се с отглеждането на микрорастения и по-точно на слънчоглед, репички,...

156 0

Кое, кога , как в оранжерията?

Здравейте! От късна пролет на 2020 имаме оранжерия и сега за първа година ще я под...

125 0

Охлюви и плужеци

земеделеца: Начи имаш няколко възможности, - пепел, натрошени черупки от яйца, стърготини, натрошени м...

280 4

Капково поливане

Здравейте, Моля за помощ при избора на помпа за капково напояване. Разполагам с 3200 мет...

462 0