Документи за продаване на пазара

• H
    Здравейте колеги,интересува ме какви документи трябва да дам на човек който ще продава продукцията ми на сергия на пазара,та да не го закачат инспекторите..? Благодаря!
  • A
    Има промени в Кодекса за социално осигуряване.Съпрузите на земеделците, които им помагат в дейността могат да се осигуряват съшо на 240 лв.Тогава няма нужда от трудов договор.
  • M
    аз съм регистрирана като земеделски производител може ли съпруга ми да продава на пазара и трябва ли да има трудов договор.Благодаря предварително
  • H
    За жалост това ще се случи чак на зима
  • A
    Е, ако имаш вариант за продажба на едро и те устройва цената- става. Пък когато останеш без работа и ей така за удоволствие може да се строиш ти на сергията.
  • H
    Да,но реално по добре на едро да продавам с фактура отколкото да се занимавам да плащам осигуровки и % надница (то с малката надценка немога да покрия осигуровките и надницата само,за да стане това ще трябва да продавам по 500кг на ден а това си е доста голям зор ) Мерси за информацията
  • A
    И осигуровки демек трябва да му плащам..е то къде ще ми излезе печалбата така е но пък осигуровките ти като разход с в н-пъти по-малки от глобите на Инспекция по труда
  • H
    И осигуровки демек трябва да му плащам..е то къде ще ми излезе печалбата
  • A
    Тъкмо щях да се допълвам и ти си писал.За човека задължително трудов договор.Няма проблем да го назначиш независимо, че си ЗП. А за стоката ти трябват: документи за произход на стоката /фактури, сертификати за съответствие или копие от анкетна карта като земеделски производител/. Картата за ЗП е необходима, ако продаваш ти
  • H
    Аз съм ЗП какъв трудов договор да му пусна
  • A
    Инспекторите признават единствено трудов договор
  • H
    Миналата седмица отишла една инспекторка при моя човек и го изгонила иначе 3000лв акт щяла да му пише,той се стреснал и събрал веднага всичко и изчезнал,викам му защо не я питал какво иска да му дам че да може да си продава ... Затова се обърнах тук ако някой има информация моля да помогне
  • V
    е и аз чакам някой да даде малко повече инфо ,но явно повечето нямат
  • H
    Никой ли няма сергия на пазара?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Картофи

Здравейте ,искам да попитам дали знаете изкупвачи на картофи. Картофите са планински и са...

109 0

Проблем с доматите

Имам проблем с доматите Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля коментирайте

290 0

Технология за отглеждане на зеле сорт Marloo F1

Здравейте колеги, някой може ли да сподели технология за отглеждане на зеле. Сорта е Mar...

104 0

Отглеждане на брюква

Здравейте.Отглеждам чрез разсад на повдигната леха жълта ряпа-брюква. За да я предпазя от...

69 0

Субсидии...

Здравейте, земеделски производител съм от 2 години ,отглеждам зеленчуци в оранжерии и имам...

130 0