Гъбарство - какви са инвестициите на 1 кв.м

• C
    здравейте на всички гъбари искам да разбера някой работи които ме интересуват . rnискам да разбера защото сериозно мисля да започна да се занимавам с губи най вайното което ме интересува е пазара къде да ги продавам .rnкакви са инвестициите на 1 м2 ако има някой гъбар които се занимава и разбира много бих искал да си поговоря с него оставете си скъпа или ми пишете на лично съобщение за връзка благодаря
  • И
    Здравейте, не е точно по темата, но ето някои от полезните свойства на "китайските" гъби майтаке - https://www.forlife.bg/gybi-maitake-polzi-upotreba Със сигурност това ще е добре инвестиция за отглеждане!
  • P
    Хората са го измислили преди десетилетия, няма нужда да измисляш топлата вода, модерното гъбарство не е за аматьорско изпълнение , с него само се губят пари
  • N
    Здравейте искам да разговарям с някой за помощ имам идея да направя гъбарник в бивши бункери кътове до тях има изворна вода измислил съм и системата за Поддържане на влагата искам хора който са се занимавали с печурки да ми пишат тук или на лично
  • S
    Здравейте, не знам дали тук е мястото където е правилно да напиша...Продаваме имот с разработен биснес за отглеждане на култивирана гъба в с.Паничери обл.Пловдив. Ако някой има интерес - 0889035421 Станислав Паунов
  • Г
    Гъби, червеи, пъдпъдъци, зайци и др. измислени неща за щастие вече не ги признават за финансиране
  • Е
    Искам да попитам какви са първите стъпки които трябва да се направят при отглеждането на гъби,какви критерий трябва да се покриват за да може да се кандидатства по евро-програми
  • S
    Здравейте, Ако желаете да отглеждате гъби, моля се обърнете към нас. Ние се занимаваме с производство на мицел от почти 30 години. Занимаваме се и с отглеждане и на гъби - Печурка, Кладница - включително и Кралска, Шийтаке, Рейши, Майтаке, Ухото на Юда, Зимна припънка, Тополова пънчушка. Разполгаме с технологии за отглеждане по интензивен и екстензивен метод. Възможно е да закупите от нас готови торбички със субстрат готов за плододаване за някои видове гъби, според сезона разбира се. www.veronaltd.com
    • С
      Здравейте, искам да купя готови торбички със субстрат готов за плододаване.Моля пишете ми за да уточним подробностите. Поздрави!!
    • Н
      Здравейте ! Може ли някакъв телефон за връзка с Вас ? Имам интерес за отглеждане на гъби . Благодаря Ви предварително !
  • L
    Разходите при отглеждане на шийтаке върху дървени трупи са 6 лв на 1 м2 В 1 м2 влизата 2 заразени метровки с диаметър 15-16 см 1 м3 дърва = 60 лв мицел за 1 м3 = 90 лв тапички за запечатване = 30 лв общо: 180 лв за 30 м2 или 6 лв / м2 4 ИЕ = 365 м2 гъби
  • N
    Здрвейте какво количество мицел ви трябва .„Икономически размер” условно се изразява с термина „европейска икономическа единица” и се изчислява като разлика между брутния селскостопански продукт и разходите свързани с този продукт. Една икономическа единица е равна на 1200 евро. Колко декара от дадена култура или колко животни от определен вид формират една икономическа единица. код3094 Гъби м² 26
  • B
    Здравейте, Някой няма ли да сподели инфо за шийтаке - цени на мицел и от къде се купува, на гъбите (едро, дребно) ... също така как се изчислява площ при кандидатстване по млад фермер. Поздрави
  • L
    В случай, че се интересувате от отглеждане на гъбите шийтаке . Технологията е подходяща за начинаещи в гъбопроизводството: www.gourmetmushrooms.eu www.facebook.com/ShiitakeFarm
  • P
    може би говориш за шийтаке , мицел закладница можеш да си купиш на много места , но няма да можеш да си направиш компоста, ако си купиш готов компост пък незнам дали ще ти излезе сметката, но така като гледам конкуренцията в производството на кладница се увеличава с всяка година, лесно се гледа и долу горе има стабилни цени , НО пазара е труден . второ има разлики в качеството на производството . трето виждал съм хора с пари които си нямат и понятие от гъбарство (с бяла печурка) да губят 100 бона за няколко месеца. скоро видях едни китайски пресни гъби на живо ,не само на снимка , еринги , шимеджи , кинг ойстер демек на кладницата краля , но за тях нямаме нито технология , нито човек в България който да ти направи компоста, пък и културата за консумацията им, т.е. продажбата им. потенциал мисля че има в шийтакето , както и в сухия му вариант или консервирания , ако не се продаде на прясно, зависи как и къде се култивира . Абе с две думи гъбарстото не е за всеки новобранец, доходоносно е само за хора които съомеят да направят качество
  • B
    До колкото знам единствената алтернатива на бялата печурка е кладницата и някакви китайски гъби, чийто имена не мога да изредя в момента. Мисля, че четох някъде, че може да се гледа и на открито. Мицелите за печурка и кладница се купуват от института по гъбарство в село Негован обл. София. Това е единственото с което мога да бъда полезен.
  • P
    братле, научи се да пишеш правилно на кирилица , а относно гъбите ако не се инвестира в модерни гъбарници няма смисъл изобщо или се насочи към нишови продукти т.е за гъби различни от бяла печурка

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

133 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

111 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

28 0

Дезинфекция на транспортни средства

solun1: Вероятно с това с което се и пръскат складовите помещения - Нуреле, Децис и др подобни.

32 1

Земеделски производител - мента

Здравейте, отглеждам мента, не е голямо количество.Искам да я продам във вид на чак,но ис...

97 0