Череши сорт ВАН - не поникват листа и не се развиват цветчета

• B
    Колеги аз малко като новобранец не мога да се ориентирам в сайта така че ако въпроса който задавам е вече задаван и има отговор само ми кажете къде да го прочета.rnИ така по същество;имам черешова градина 3 декара на 5 години е с череши Ван и Бигаро бюрла,имам и малко Наполеон при цъфтежа десетина дръвчета от сорт Ван цъфнаха не на 100 процента и до там,повече нито се развиха цветчетата нито поникнаха листа,Вчера отчупих контролно няколко клончета вътре стъблата им са свежо зелени а растеж няма,никакви външни признаци на живот,в непосредствена близост до тях другите вече зреят.rnНякой може ли да ми каже какъв е проблема при мен и дали съм изгубил тези дръвчета
  • I
    Колега, провери около дънерите дали има тунели от слепо куче. С една права лопата /лизгар-по шопски/ откопай около дънера на дълбочина 30-40см и виж дали не огризана кората на дънера. Стискам палци да не е слепо куче или мишки, че борбата е тежка и трудна. Ако е това от което се опасявам и другите череши са в опасност. Зимата мишките нямат какво да ядът и започват поразиите.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

черешите в цяла България

Правителството уж щеше да помага на българските производители а сега затвори пазарите , ед...

191 0

Мнения за трактор Владимировец т25

Колеги, дайте ваше мнение трактора как се справя в овощна градина, като оре, пръска и с му...

185 0

БOЛЕСТ ПО МЛАДИ ЧЕРЕШОВИ ДЪРВЕТА !!!

kris200: Зимните пръскания с медни препарати правиш ли ги? Това е засега единственото решение за ог...

493 1

Кроене, череши

Здравейте. Исках да попитам, днес кроих череши около 10 годишни, но не успах да намажа вси...

718 0