телета за месо - колко ще ми излезе отглеждането?

• L
    Здравейте колеги. Ще Ви помоля за някой съвети : искам да гледам телета за месо , идеята ми е да взема 15 теленца порода херефорд по 80 100кг да ги гледам година да станат до 300- 350кг ... потането ми е следното: колко ще ми излезнат разходите като се има в предвид че гледам 43дка люцерна и мисля да купя 5тона жито и 5 тона царевица ... и дали 5дка място са достатачни за 15 теленца ... съшо тъка искам да разбера каква е субсидията за люцерната която гледам и каква е субсидията за теленцата ... също тъка ме интересува и цената за едно теленце около 80 - 100 кг ..... благодаря ви за съветите предварително !!!
  • B
    Идеята е сега да имаш отбити телета , да живееш предбалкански район и да ги пасеш цяло лято по баирите. След като свърши пашата, малко хранене на синджир и се молиш за добра цена , най- вероятно 3,5 лева без ДДС . На печалба от субсиидии не се надявай, ако вземеш нещо от тях това ти е бонус. Но не ги брой въобще.
  • B
    100 kg Х 4,5 лв = 450 лв + 20%ддс = 540 лв х 15 телета = 8100 лева + разходи за транспорт , пътен лист , работата отива на 8700 лева и то при условие че си намериш откъде да ги купиш
  • M
    Колега по добре си продаи балите с луцерината и несе занимаваи с глупости..За6тото накраиа ниама да вземе6 от тиа телета само парите от луцерината ако е продаде6...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта