Как да науча малки зайци да пият от поилка

• E
    Добър вечер на всички , имам малки зайчета на 1 месец и са отделени в клетка. Зайчетата, са от три Зайкини и са 15 на брой. Бих искал да ги подуча да пият вода от поилка , защото така е по-практично и спокойно може да изкарат целия ден с 1л вода. Опитах 1 път като сложих поилката(поилката е пластмасова от 1литър) , но без успех цял ден им мокрих тръбичката , но не пиеха. Знам , че е трудно докато се научат , в друг сайт прочетох , че докато се учат трябва да им слагам плодове богати на вода , но не съм достатъчно запознат , дали да им давам плодове или не. Помагайте !? \r\n\r\nПоздрави, Emko0
  • D
    Да добавя, че в стопанство където е имало вече чума, малките е добре да се ваксинират на 30 дни и после да се реваксинират на 60-70 дни. Повечето зайчета не са податливи на болестта до 2 месечна възраст, но един малък процент все пак я хващат на възраст от 1 до 2 месеца. Случи ми се да спазвам упътването и на 45-тия ден да изтърва две зайчета. Това го казвам от личен опит и изчитане на всичко писано за болестта, достъпно в градската библиотека.
  • S
    благодаря ти за съвета,но на ваксината пише между 45-50 ден се ваксинирват и да ти кажа ли не са ми умирали зайчета, добре я понасят Ваксината я поставяй между 45 и 60-ия ден. Реваксинация не се прави. Следващата ваксинация се прави след 6 месеца.
  • M
    благодаря ти за съвета,но на ваксината пише между 45-50 ден се ваксинирват и да ти кажа ли не са ми умирали зайчета, добре я понасят
  • A
    Малко рано ваксинирваш. Моят съвет е да го правиш след 55 ден. Рабивак 3 се бие мускулно и заека придобива имунитет до 7 дни. Иначе конкретно на въпроса: Аз не реваксинирвам зайците, освен родителите, които ваксинирвам февруари и септември месец.
  • M
    към АСЕН на 45-50 дена ваксинирвам малките след това трябва ли да им правя реваксинация.Ваксинирвам с РАБИВАК-3
  • A
    Оставяш поилката, като премахнеш старите консерви с вода и като ожаднеят сами ще се научат.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

133 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

225 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

237 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

359 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

1798 1