100 000 лева за нова ферма за месодайни телета

• H
    Здравейте на всички, нов съм в тази област,rnМоля Ви за помощ!rnИскам да отглеждам месодайни телета с цел продажба извън България на живо тегло,rn- Моля кажете ми към коичпороди да се насоча?rn- Навън ли да ги гледам или на ясла?rn- Заслужава ли си, ако се продават на чужд пазар на цена между 6-7 лева за живо тегло?rnrnРазполагам с 200 декара пасища, обор и 100 000 лева за покупка на животните.rnrnМного Ви благодаря!
  • L
    До proba: и ние се надяваме, ама надали Към автора на темата: чак сега я видях, затова не съм ти отговорил по-рано. Въпросът ти е поставен малко странно. Ако питането ти е "Мога ли на 200 декара на паша да отглеждам такова стадо месодайни крави, че да печеля добре от него?", отговора е "не, малко ти е площта". На 200 декара ниви можеш да отглеждаш 2 реколти за силаж и да ти стигнат за оборно отглеждане на достатъчно на брой говеда, но става доста скъпа продукция. И още нещо, като смяташ дали ти стигат парите и земята, трябва да смяташ Х крави + Х бозаещи телета + още толкова отбити телета над 1 година, ако не ги продаваш на друг да ги доугоява. В разходите слагаш съответно и поддържане на фермата и всичко друго за две години напред, докато почнат да ти се връщат пари от продажбите.
  • C
    slushai sega Sled kato imash sgraden fond i zemq i 100 000lv "badeva", zashto i koi pitash? Pri polojenie, 4e pove4eto fermeri -jivotnovadi, ne sa vijdali 100 bona na kup, dori ot zaem ti gi skandalizira s tazi cifra i za tova mal4at. A i kato ti e otvoren pazarat navan se 4udq kakvo o6te 4akash? Ako na nashiqt pazar izkupnata cena e 4 kinta dosta 6te udarqt gaza v tavana a ti 6-7 lv.!-tragvai i sabirai jivotni ne stoi pred PC!
  • H
    Моля кажете ми поне със 100000 лева мкже ли д се направи добро стадо?
  • H
    Знам, че тук има хора, които знаят много, но защо трябва да ни отварят нас "новите" Сега като се замисля разбирам, че няма как някой да се е борил с нещо с години и аз идвам тук и питам дали ще правя пари и той да ми каже всичко
  • H
    Наистина не ми е ясно, затова питам. Ако имаш пазар в чужбина, не е ли ок?
  • V
    neshto ne razbrah 100000 leva imash i izkash da napravish ferma ti si lud za varzvane q i za teleta oleeeeeeeeeeeeee ujas teleto predvaritelno ti q izqla pe4albata ta daje she si i vatre ne se nabutvai fermerstvoto e ped falit no kato ne ti e qsno kakvo da to obesnqvam

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта