мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери

• V
    Колеги, предстои отваряне на мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери - Моля ,които имат интерес от нея да пишат [email protected]
  • E
    Zdraveite, imam vis6e zemedelsko obrazovanie, imam i 13 dka zemq, polovinata ot koqto e stari lozq.Moga li da kandidatsvam po mqrka 112, imam namerenie da sadq orehi, no predi tova da sloja luk 6alot, ne moga da se orientiram kakvo da pravq, a i sam na 39 godini По мярка 112 не можете да кандидатствате, тъй като тя приключи през 2013 г. По мярка 6.1. "Стартова помощ за млади земеделски стопани" също сигурно няма да можете да участвате, тъй като прием по тази мярка няма да има през 2016 г. Евентуално може да я пуснат през 2017 г при което ще сте минали 40 г. По-добре се насочете към мярка 6.3 "Стартова помощ за малки стопанства", която ще стартира в началото на м. Април, 2016 г. Благодаря за отговора . но имам едно питане относно текста в мярка 6.3 Кандидатите трябва да са получили минимум 33 % от общия доход за преходната година от земеделски дейности.Аз тепърва мисля да ставам земеделец
  • C
    До businessplan.Според Вас подалите проекти по 6.1 и не одобрени ще бъдат ли допустими по 6.3
  • P
    na 10.11.2015 sam podal dokumentite za vtoro plashtane, i 4akame ako ima takiva neka da spodelyat.
  • B
    Zdraveite, imam vis6e zemedelsko obrazovanie, imam i 13 dka zemq, polovinata ot koqto e stari lozq.Moga li da kandidatsvam po mqrka 112, imam namerenie da sadq orehi, no predi tova da sloja luk 6alot, ne moga da se orientiram kakvo da pravq, a i sam na 39 godini По мярка 112 не можете да кандидатствате, тъй като тя приключи през 2013 г. По мярка 6.1. "Стартова помощ за млади земеделски стопани" също сигурно няма да можете да участвате, тъй като прием по тази мярка няма да има през 2016 г. Евентуално може да я пуснат през 2017 г при което ще сте минали 40 г. По-добре се насочете към мярка 6.3 "Стартова помощ за малки стопанства", която ще стартира в началото на м. Април, 2016 г.
  • E
    Zdraveite, imam vis6e zemedelsko obrazovanie, imam i 13 dka zemq, polovinata ot koqto e stari lozq.Moga li da kandidatsvam po mqrka 112, imam namerenie da sadq orehi, no predi tova da sloja luk 6alot, ne moga da se orientiram kakvo da pravq, a i sam na 39 godini
  • F
    Септември минаха,а ма била междинна.Подадох на 17.11 заявка за 2-ро плаштане и.....чакам.
  • E
    На някой минали ли са му на проверка за второ плащане моля пишете
  • R
    А сега вече как стоят нещата със изготвяне на самия бизнес план все още ли са на мода консултантските фирми или вече може да се възползваме от СЪВЕТИ ЗЕМЕДЕЛИЕ за да го изготвят те ?
  • F
    ISKAM DA PITAM,MAJA MI E OPISAL NIVI PRASKOVI NO ISKAM SESTRAMI DA KANDIDATSTVA S TEZI NIVI ZA6TOTO MAJA MI NE OTGOVARQ NA 18 MES,MOJE LI S TEZI NIVI TQ DA KANDIDASTVA,TQ RABOTI NA 8 4ASA TRUDOV DOGOVOR I JIVEE V GR.LOM S POSTOQNEN ADRES, TOVA PROBLEM LI E - Цялото семейство може да кандидаствате с тези "ниви праскови". NE RAZBRAH V KAKAV SMISAL.............. TAKAE!1WQRNOE1!
  • 1
    ISKAM DA PITAM,MAJA MI E OPISAL NIVI PRASKOVI NO ISKAM SESTRAMI DA KANDIDATSTVA S TEZI NIVI ZA6TOTO MAJA MI NE OTGOVARQ NA 18 MES,MOJE LI S TEZI NIVI TQ DA KANDIDASTVA,TQ RABOTI NA 8 4ASA TRUDOV DOGOVOR I JIVEE V GR.LOM S POSTOQNEN ADRES, TOVA PROBLEM LI E - Цялото семейство може да кандидаствате с тези "ниви праскови". NE RAZBRAH V KAKAV SMISAL..............
  • F
    ISKAM DA PITAM,MAJA MI E OPISAL NIVI PRASKOVI NO ISKAM SESTRAMI DA KANDIDATSTVA S TEZI NIVI ZA6TOTO MAJA MI NE OTGOVARQ NA 18 MES,MOJE LI S TEZI NIVI TQ DA KANDIDASTVA,TQ RABOTI NA 8 4ASA TRUDOV DOGOVOR I JIVEE V GR.LOM S POSTOQNEN ADRES, TOVA PROBLEM LI E - Цялото семейство може да кандидаствате с тези "ниви праскови".
  • 1
    ISKAM DA PITAM,MAJA MI E OPISAL NIVI PRASKOVI NO ISKAM SESTRAMI DA KANDIDATSTVA S TEZI NIVI ZA6TOTO MAJA MI NE OTGOVARQ NA 18 MES,MOJE LI S TEZI NIVI TQ DA KANDIDASTVA,TQ RABOTI NA 8 4ASA TRUDOV DOGOVOR I JIVEE V GR.LOM S POSTOQNEN ADRES, TOVA PROBLEM LI E -
  • D
    Трябва да си с адрес по лична карта-в същата или съседна на общината ,в която е регистрирано стопанството. Съгласно Наредба № 14 от 28 май 2015 г. за прилагане на подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани“ това изискване отпада.
  • M
    до бизнесплан колега имам въпрос относно възрастта: до 40 год навършени включително ли е? Съжалявам за бавния отговор - 40 ненавършени. Поздрави Вижте,какво е записано в Наредба № 14 "Чл.5. ал.(10) Лицата по ал. 1, т. 1 се подпомагат и при условие, че: 1. са на възраст от 18 навършени до 40 навършени години (включително) към датата на подаване на заявлението за подпомагане;" Защо казвате ,че ненавършилите 40 години са недопустими?!?! Ако правилно разсъждавам и фермерите,които вече имат 40 години и в плюс месеци, ще могат да кандидатстват!
  • N
    Зрдавейте Доколкото разбрах в този програмен период няма да бъде фиксирана сумата 25 000 евро за всеки одобрен кандидат. А ще се гледа колко ти е инвестицията в стопанството.Ако се направи инвестиция примерно 15 000 евро то и толкова ще е и помошта. Ако нещо греша поправете ме.Днес се стещнах с моя консултант и това ми беше обяснено. Neo, виж какво гласи тази норма: Чл. 10. Изплащането на помощта се извършва на два етапа: 1. първо плащане в размер на левовата равностойност на 12 500 евро – след сключване на договора за предоставяне на финансова помощ; 2. второ плащане в размер на левовата равностойност до 12 500 евро – когато след извършена проверка РА установи точното изпълнение на бизнес плана. След одобрение ти дават 12 500 евро, като изплащането на останалите 12 500 не е сигурно. Дори може да ти вземат първите 12 500, ако не си изпъняваш проекта точно. Всичко или нищо е положението Благодаря за отговора,но аз доколкото разбрах тази година ще трябва да се доказват със фактури 25 000 евро .Всичките пари трябва да се инвестират в стопанството.За мен това е добре ако е истина понеже ще се отсеят истинските земеделци.Но ако някой друг има инфо нека да сподели. Къде в Наредба № 14 е указано,че следва да се доказва получената помощ с ФАКТУРИ?!?! Разходите за осигуровки и заплати на наетия персонал също се признават за допустим разход.За тях Фактура ли ще ми издаде НОИ или НАП?!?! На мен ми казаха че осигуровките няма да се приемат за разход. Много нови неща в този програмен период.Днес ходих в ДФЗ но още са на обучение.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

изплащане на застъпвания

Кога ще изплатят застъпванията , тъй като няма информация, миналата година имаше превод кр...

68 0

Списъци по схемата de minimis на земеделските стопани, отглеждащи крави, юници, биволи, овце – майки и кози – майки

Здравейте, някои знае ли къде да видя списъците на земеделските стопани, имащи право по сх...

114 0

МЯРКА 11

kalinbelia: и аз това се питам, по график е за края на май началото на юни

257 1