Проблем със зайката ми

• G
    Здравейте,имам следния въпрос към запознатите:Днес ми роди заека за първи път но всичките зайчета бяха разхвърлени по клетката и бяха умряли когато ги видях.Питането ми е имали смисъл да прегоня зайката отново или дая направя с картофки на фурна.Пояснявам че зайката роди на 30 ден от заплождането но се омъкна часове преди да роди .Дали е възможно аз да имам някаква грешка в отглеждането за този резултат.Бллагодаря\r\n
  • A
    Здравеите имам де майки заки които са заплодени но се чудя те са в една огромна клетка питам се нпример едната ако руди другата можели нещо да и направо като да и изяде малки моля отговоретеми защото мисля че утре ще имам малки заичета
  • U
    Аз също имам проблем с моите зайки- Преди около 2,3 седмици ги карах е да се огонят... Едната ми зайка започна да се скубе и да прави гнездото още сега. Моля някой, който е минал през това да ми отговори и да ми каже дали е проблем или не.
  • Оставия една седмица само на сено
  • А
    Здрасти имам проблем какво да правя ако зайката ми е затлъстяла и не може да забременее
  • K
    Здравейте, изтървах срока за заплождане на зайката. От раждането са минали месец и половина. Мога ли сега да я пусна?
  • Z
    zdraveite imam proglem sas zaika na dve godini kuhenae nqkolko pati obahe sled odbivaneto na zaihetata posledniq pat q pusnah dase zaplodi nqkolko pati i nestava mojeli dami pomogne nqkoi ot tuk zaikata e dosta edrihka vazmojnolie tova dae proglema Здравей! Зайката може и да е затлъстяла малко, но сега има и проблем с топлото време. И аз имам същите проблеми - раждали вече зайки и не става нищо със заплождането. През септември ще се нормализират нещата
  • Z
    zdravei iskam da po pitam zashto zaeka mi ne rodi trqbvashe tezi dni da rodiii no nishto nqma ot kvo se dalji tva Какво стана със зайката? Роди ли?
  • I
    zdraveite imam proglem sas zaika na dve godini kuhenae nqkolko pati obahe sled odbivaneto na zaihetata posledniq pat q pusnah dase zaplodi nqkolko pati i nestava mojeli dami pomogne nqkoi ot tuk zaikata e dosta edrihka vazmojnolie tova dae proglema
  • S
    zdravei iskam da po pitam zashto zaeka mi ne rodi trqbvashe tezi dni da rodiii no nishto nqma ot kvo se dalji tva
    • С
      И моята има сищя проблем😥 твоята роди ли
  • Z
    можели и аз да се опла4а днес заиката ми роди несе омакна и не направи гнездо,роди парвото и го изяде така до последното тоес петото това и е парвото раждане имаше постояно вода и е много кротак заек колеги какво ще ме посаветвате да е заплодя ли пак да пробвам или не. Аз бих и дала още един шанс, ако не сте я заклали вече ..... Опитайте да храните преди раждането с гранули - така им осигурявате необходимите витамини и елементи. При раждането зайките имат нужда да си ги набавят от някъде - едното е плацентата, а другото храната и ако храната е бедна - само зърно например - навсксват със ....зайчетата. Възможно е зайката да си е дефектна нещо Успех
  • I
    можели и аз да се опла4а днес заиката ми роди несе омакна и не направи гнездо,роди парвото и го изяде така до последното тоес петото това и е парвото раждане имаше постояно вода и е много кротак заек колеги какво ще ме посаветвате да е заплодя ли пак да пробвам или не.
  • S
    а мойта роди най-после, само дето затри всички зайчета веднага - разпиля ги навсякъде и измряха а едно го изяде пред мене, та сега мисля да и върна жеста предишното котило и измря но го отдадох на студа но сега.....явно зайката си е с фабричен дефект - в тавата !
  • Z
    Мерси за доброто мнение Но не мога да ги бъркам защото ги храня в силози На 3 дена Другия начин е да ги храня със зърно .Какво да е като неможе да е ечемик Защо не пробвате с овес и гранули? Хранила съм моите само с това и без сено и резултатите са перфектни . Става въпрос за калифорнийски зайки и мъжки новозеландски и техни приплоди . Малките растат бързо, а зайките съм ги заплождала до 10 ден след раждането. Незнам какъв би бил резултата при породи като великаните например.
  • M
    Мерси за доброто мнение Но не мога да ги бъркам защото ги храня в силози На 3 дена Другия начин е да ги храня със зърно .Какво да е като неможе да е ечемик
  • Z
    да задам и аз един въпрос - едната ми зайка направи преди три дена гнездо но още се ослушва и не ражда, притеснен съм защото до сега другите ми зайки като направят гнездото денем през ноща се скубят и раждат а тази цял ден строи накрая го зари със слама и нищо, възможно ли е да има някакъв проблем? Не се притеснявай - някои зайки правят така. Случвало ми се е и по 5-6 дена по-рано да направят гнездо. После го стъпкат...накрая си раждат в него и всичко е ОК. А кога трябва да роди зайката? Наблюдавай я ако сега трябва да роди , а закъснява. Въпреки, че незнам ветеринарите дали правят цезарево сечение на зайки, ако имат проблем с раждането.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

135 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

229 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

239 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

359 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

1802 1