субсидия директни плащания

• K
    колеги. за първа година се занимавам и моля за малко разяснения .декларирал съм 930 дк и съм ги обработил 600 дк угар и 330 дк ливади .днес са превели субсидии но на мен по телефона за информация ми казаха че имам недопустим слой и трябвало да чакам някаква заповед на министъра ако някой може да ми разясни ще му бъда много благодарен.само да уточня че съм декларирал с джипиес и всичко ми е точно.
  • G
    днес получих писмо оправили са слоя новия министър маи ги задеиства късмет на всички
  • K
    в понеделник или вторник ще изплащат преизчисленията на субсидиите
  • G
    Колеги публикувани са данните за недупостимия слой. Всеки може да си ги провери в системата за индивидуални справки на ДФЗ http://iacs-online.dfz.bg/apex/f?p=2012:1:4680748293428087
  • E
    Здравейте колеги за първа година се занимавам и ще Ви бъда много благодарен ако някой ми даде някаква информация какво да правя? Кандидатствал съм за Плащания на фермери за природни ограничения в планинските райони, поддържане на пасища и ливади но сега ми казаха че субсидията ми е отрязана на 100% заради недопустим слой, въпреки че всичко беше окосено и почистено на 100%! Какво да правя сега? Имали някакъв шанс да се преразгледа или да пиша възражение? Много Ви благодаря предварително и ще очаквам вашият отговор! На всички останали успех!
  • A
    на мене нищо не са превели--ако не платят по 25лв. се отказвам,то не си заслужава разправиите и (чистенето и поддържането( и загубеното време!!!!!!!!!!!нека Европа ни изхранва със субсидирана продукция--ние ще строим матистрали!!!!!!!!!!!
  • M
    Някой знае ли колко лева ще е субсидията на декар и кога ще почват да ги изплащат? Министъра каза по 26.5 лв. на декар.Дано да е вярно.Миналата година платиха към 20.01,сигурно и тази ще бъде така. Агроекологията и миналата беше преди Нова година и тази я преведоха преди Нова година.
  • D
    Някой знае ли колко лева ще е субсидията на декар и кога ще почват да ги изплащат?
  • G
    Да не е по агроекология - някак не ми се вярвя да има плащане по СЕПП. Поне официално след 15 Януари евентуално щяха да плащат
  • S
    колеги има преведени пари за ДПП старозагорсско весело изкарване нна празниците и успешна 2013
  • G
    Вярно ли има преведени субсидии Много рано не ми се вярва, аз поне нямам нищо приведено
  • P
    ако си получил писмо за нередност и не си приели обяснението забрави
  • K
    колега как да изчакам и как ще ги вкарат иначе всико съм работил от ливади а сега имам засети 500 дк с жито и разчитах на тези пари за тор на пролет ама има ли шанс да ми ги преведат някога или всичко е загубено в сайта иман едни двойно декларирани площи и за по големите застъпвания занесох договори а за малките не че те са по 300-400 квадрата застъпване друго нищо няма в сайта
  • R
    "Недопустим" е , защото си посочил необработваеми преди това площи . Правили са ти проверка при която не се уведомява бенефициента предварително и той не присъствува на нея . Ако не си 'сгазил мачето' - т.е. посочените за ливади площи са поддържани съобразно изискванията за типа регион в който си /изискванията са еднакви - сроковете са различни/ , а угарите са задължително изорани - не дисковани и в добро състояние - т.е. поне веднъж са и дисковани , и специално за тях - при очертаването вече са били изорани , то ще изчакаш да ги 'вкарат' в слоя. ....Я напролет , я по жътва ...... все пак срокът им е 30. 06. ...........
  • A
    Когато черта колега в служба земеделие не ти ли казаха че има недопостим слои ...там мн. ясно излизаше...
  • N
    в сайта на ДФЗ в системата за директни плащания имаш ли някакви забележки?от там трябва да стане по-ясно..

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта