Мога ли да кандидатствам по някоя от мерките на ПРСР?

• S
    здр.можели някой дами каже имам 10 пчелни семейства и 36.400 дкр.маслод.роза могали да кандидатствам по м.141 и ако не по каква мярка мога да кандидатсвам ще съм благодарен за съвети
  • Z
    Мярка 141 не си заслужава кой знае колко много, но ако си решил побързай, защото срока за подаване е до 28.12.12г., а има няколко документа, които изискват време. Броя на кошерите не е проблем - можеш да участваш и само с 2 бр., така че послушай съвета на колегата и действай още днес! Успех!
  • P
    сега се сметнах проблема при теб е че кошарите са 9% от общия брои точки ако скриеш част от декарите рози и ги направиш 21,7дка си точно в рамките влизаш в тези 15% от общия брои точки и 2 икономически единици за кандидатстване и даже ще имаш скрита земя за растеж Просто намери вариант да скриеш излишната земя от розите
  • S
    ок.ама днес говорих със човек от съвети в земеделието и казаа че неотговаарям трябвало да имам 30 кошеэра възможноли е това нещщо на мене мисе вижда малко прекалено някой можели да разбере и да пише щеви бъда мн. благодрен
  • P
    само розите ти са 2,84 икономически единици или 6 661,20 точки на стопанството с пчелите става 3,14 единици 7 381,20 точки на стопанството друг е въпроса че трябва да си осигуриш растеж по някакъв начин изискванията по програмата са • отглеждат най-малко два вида земеделски култури или поне един вид земеделска култура и един вид животни; • нито една от отглежданите земеделски култури не трябва да надвишава 85,00% от общия икономическия размер на земеделското им стопанство; • стопанството е с икономически размер между 1,00 и 4,00 икономически единици; • обработват земеделски площи с размер не по-малко от 1 ха или 0,5 ха за трайни насаждения и/или лозя или 0,5 ха в случаите, когато земеделски площи са разположени в планински район и са собственици, наематели или арендатори са на този минимален размер. мисля че покриваш всички изисквания но още докато подаваш документи мисли как ще растеж

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта