Себестойност на декар продълбочаване

• P
    Здравейте колеги, някой може ли да ми даде информация колко лв. струва продълбочаването на декар?
  • G
    За ниви или казано на 'на къра' - оран 10-15лв, дисковане 4-5лв, култивиране 4-5лв. Поне аз така го виждам средно и трактора не е от значение. За дворове и малки парцели цената е двойна.
  • F
    За оранта 15лв е нормално,а за дисковането 30лв е много.Данеби общо да е 30лв
  • F
  • I
    Мъжки,ти като четеш нещо осмисляш ли го или просто си караш със злобата напред?Аз не съм задал въпрос към теб,и ако смяташ,че въпроса ми е неясен за твоята изтънчена персона-просто не отговаряй.Да ,ще има разлика по регионите но ти можеше да кажеш-аз съм село ЗВЕРИНО и тук взимаме толкова за оран,и толкова за дисковане.Хайде върни се назад и виж кой със кого се заяжда.Как така някои хора ми разбраха въпроса,а ти големия капацитет и разбирач- не можа???Може би трябва да те назначат в сайта за предварителна пресявка на въпросите.А и да не забравя няма нужда да питаш за цената на горивото,все пак сме 2017 и имаш интернет..
  • M
    Въпроса ти е също толкова коректен ,колкото да питам колко е цената на горивото днес в различни територии на българия - от някое селно на майната си във видинско до бензиностанция на слънчев бряг в среда на лятото.Съдейки по тона ти обаче и по разбирането ,че ЮМЗ-то прави дълбока оран ,изобщо няма какво повече да се коминтира тук...
  • H
    Въпроса ти е също толкова коректен ,колкото да питам колко е цената на горивото днес в различни територии на българия - от някое селно на майната си във видинско до бензиностанция на слънчев бряг в среда на лятото.Съдейки по тона ти обаче и по разбирането ,че ЮМЗ-то прави дълбока оран ,изобщо няма какво повече да се коминтира тук...
  • I
    За дисковане с ЮМЗ просто ЗАБРАВИ. А оран с ЮМЗ повече от 25-26см не чакай. Човече питах за ЦЕНА!!!А относно възможностите на юмз-то сам съгласен,но реалността е такава и избора не е особено голям.
  • 1
    Не знам защо да са глупости. Купих два декара и преди броени дни ми взеха тези пари за оран. Ще допълня, за коментара по рано, че мястото не беше обрабовано повече от 50 години. Никой не искаше да го оре. Трактора е от една кооперация. Изора го около 35/40см. И от там може би цената 50лв. Сигурно ако е на нивата цената ще е друга, но за двор от два декара платих 50лв.
  • 9
    За дисковане с ЮМЗ просто ЗАБРАВИ. А оран с ЮМЗ повече от 25-26см не чакай.
  • I
    Аз не виждам нещо чак толкова неясно във въпроса,но като се налага ще бъда и по-подробен!Парцела който трябва да обработвам но нямам лична техника е 20 декара с лек южен наклон.Намерих хора които извършват гореспоменатите услуги,като една от офертите е трактор юмз(от старите):за дълбока оран-15 лева:за дисковане-30 лева.За оранта ми се вижда нормална,ама за дисковането ми се вижда космическа.
  • H
    Само глупости пишете тука. Вчера щях да пиша ,че няма как да се отговори на горезададеният по този начин зададен въпрос и ето ,че днеска има дадена цена от 25 лева на дка ама с голям трактор... Колко точно беше голям трактора орящ ги тия 2 дка ,че средната цена при нас е 15 лева.Ма не за 2 дка ами малко повече...
  • D
    За две декара дълбока оран с голям трактор ми взеха 50лв, за дисковане 10 лв, и фрезоване 70лв.
  • I
    Ще използвам темата за да попитам,каква е в момента цената на декар оран,дисковане и култивиране?Интересувам се защото се двоумя, дали да ползвам наемна техника или да търся някакво малко тракторче
  • N
    Предълбочаването по принцип е добре да се прави поне веднъж на 4 години. За да предълбочиш ти трябва сериозна машина - някъде към 300к.с. трактор е удачен вариант ако имаш предълбочител към 3- 3,5м. Да ти кажа за новите трактори при предълбочаване около 50см на почвата им дават разход 4-5л на декар може и по-малко но едва ли по малко от 3л/дка. Сметни си разходите за гориво и амортизация на трактора и ще разбереш. Едва ли за под 10лв на дка ще излезе.
  • V
    Курти изказваш се неподготвен, човека пита за себестойност на оран и тя не е 15 лв. а 6 лв.без да броим амортизационните отчисления , ама аз на мойто ТК 80 20 годишно нямам такива, и второ продълбочаването е един вид аерация на почвата, със работните органи на продълбочителят влизаш по дълбоко от плуга ,вкарваш въздух в по долният почвен слой и променяш плътната му структура, става по рохкав и улесняваш проникването на кореновата система на по голяма дълбочина, това е важно и е в сила за определени култури- това са тези с централен главен корен, какъвто е слънчогледа достигащ до 2 м.дълбочина, за тези с брадеста коренова система каквито са повечето житни като царевица и пшеница операцията е ненужна, зависи и от дълбочината на продълбочаване, в съвременното земеделие с навлизането на многооперационните машини при които засяването на есенници става направо върху стърнището ,съгласен съм че едно предшестващо него продълбочаване на 30-40 см би било перфектно и би имало ефекта на почти оран

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта