Поредна среща на сериозните фермери

• F
    СУБСИДИЯ ЗА ГЛАВА ЖИВОТНО 2013Г. rnЗдравейте колеги, нека споделим в кой район има изплатена субсидия и по колко на животно!
  • J
    Първо здравеите на всички фермери искам да кажа нямам крави нямам ферма нямам нищо но искам да се занимавам всички казват трудно е Х.... И е ама който се е хванал не се е отказал защо ??? дефакто за 1 заплата си изкарвате нали и си работите за себе си е на истина като работиш за себе си трябва да работиш наи много ама поне нямаш шеф на главата си да ти се прави на Мъжкар . Та на въпроса искам да взема порода телета Абърдйн Ангус за месо 10 броя имам човек които ще ми ги даде ефтино вземам 2 тона рента Жито и 200 бали Люцерна тва говорим за зимният период щото мисля да са на свободна паша .та ДРУГАРИ ще имам ли сметка или не тва е въпроса на колко се изкупува месото не знам????? щото във Варненско на дребно върви по 9 ЛВ но за 10 глави не знам по колко ще им взема ?? Моля който си има Хабер от Света да пише “благодаря на всички предварително .
  • S
    другата част от субсидията ще бъде преведена януари или февруари
  • S
    zdraveite kolegi nqkoi imali prevedena 2-ta 4ast subsidii za glava jivotno(ovce),za6toto az imam no sumata e polovinata,a ministyra kaza 4e do kraq na godinata 6te izplatqt vsi4ki susidii za glava jivotno първо дадоха по 18,50 и сега по 10 лв надявам се да съм бил полезен ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
  • V
    zdraveite kolegi nqkoi imali prevedena 2-ta 4ast subsidii za glava jivotno(ovce),za6toto az imam no sumata e polovinata,a ministyra kaza 4e do kraq na godinata 6te izplatqt vsi4ki susidii za glava jivotno
  • C
    ------------------------------------------------------------------------ Не мога да давам съвет на умни хора,но е по-добре да планирате разходите си без да включвате субсидиите.Оказва се,че в България националните доплащания за животновъдство са политически инструмент,а не навременна планируема държавна помощ за отрсъл в криза.Поредният лъжец на отговорен пост!Мммнее,не си струва да му се стиска ръка! Ами то "умните хора", когато са на кръстопът и трябва да избират между чужбина и България, едва ли избират да си ипотекират жилището и да започнат биснес тук. Така че, през последните години поне това разбрахме със сигурност- не сме от най-умните ! Ама пък нали и, както каза бабата в онова Талево произведение " ... ако всички заминем, само гробове ще останат тука..." И да, съгласна съм, че е добре разходите да се планират без да се имат впредвид субсидиите, но все пак- такъв ни е бизнесът- непредвидим. Особено когато си първо поколение фермер. Когато загубиш 5 от най-добрите си животни в рамките на 6 месеца и не можеш да стигнеш и 50л на ден, няма как да не не се надяваш, че спасение дебне от някъде...
  • D
    Колега, благодаря за отговора, но този линк не ми отговаря на въпроса. ( То като цяло информацията се качва там със закъснение). Може би аз не съумявам да попитам както трябва. Та значи: след като, грубо казано, от 2010г насам ставката по НДКМ2 е 247лв, защо сега тя е 220лв? Аз да уточня, че за пръв път кандидатсктваме по мярка обвързана с производство затова очакванията ни бяха базирани на побликувани ставки от предишното правителство, а не на собствен опит. Затова моля тези които са получили миналата година пари по каквито и да са НДКМ-та да споделят каква е била сумата на глава за да видя дали да не пиша едно мейлче до Министъра, след като той достигна до гениалната идея през ноември, че трябват още пари за животновъдство -------------------------------------------------------------------------------------- Не мога да давам съвет на умни хора,но е по-добре да планирате разходите си без да включвате субсидиите.Оказва се,че в България националните доплащания за животновъдство са политически инструмент,а не навременна планируема държавна помощ за отрсъл в криза.Поредният лъжец на отговорен пост!Мммнее,не си струва да му се стиска ръка!
  • C
    Колега, благодаря за отговора, но този линк не ми отговаря на въпроса. ( То като цяло информацията се качва там със закъснение). Може би аз не съумявам да попитам както трябва. Та значи: след като, грубо казано, от 2010г насам ставката по НДКМ2 е 247лв, защо сега тя е 220лв? Аз да уточня, че за пръв път кандидатсктваме по мярка обвързана с производство затова очакванията ни бяха базирани на побликувани ставки от предишното правителство, а не на собствен опит. Затова моля тези които са получили миналата година пари по каквито и да са НДКМ-та да споделят каква е била сумата на глава за да видя дали да не пиша едно мейлче до Министъра, след като той достигна до гениалната идея през ноември, че трябват още пари за животновъдство
  • A
    http://www.mzh.government.bg/MZH/bg/Aktualno/SEPP.aspx.Може да се направи справка за плащания през минали години.
  • C
    Имам превод по НДКМ2. Но също така имам и въпрос и ще съм благодарна ако някой ми отговори. Как така, след 2-3 години в които ставката на глава животно расте, сега изведнъж се сгромоляса с цели 27 лв. Защо парите се превежфат тихомълком и никъде няма информация за определените нива за специфично подпомагане? Колеги, ще ви бъда благодарна, ако ми кажете дали миналата година по НДКМ2 взехте 220лв или 247 лв на глава. Или може би са решили да ги превеждат на 2 транша?... P.S. тъкмо да се извиня на министъра и да си стиснем ръцете, пак ме изгуби!
  • C
    Някой има ли представа кога ще дават субсидиите за специфично подпомагане? Ами незнам, колежке. Според най-безотговорно изказващият се министър в историята, това ще стане "в началото на декември"- цитат от предаването "Тази сутрин" по btv от 31.10.2013г. Сега само трябва да разберем кога е началото на декември по комунистически. Ръководейки се от сентенцията "Септември ще бъде май", субсидиите би трябвало да са по сметките ни до 01. 08.Ха! Това май съвпада с едно друго обещание на министъра, а именно, че парите за животновъдство ще бъдат при стопаните до края на август. Честито!
  • S
    Някой има ли представа кога ще дават субсидиите за специфично подпомагане?
  • S
    Някой има ли представа кога ще преведат пари за овче и кози за неблагодетелствени райони ? Или субсидиите които ще дават за мляко
  • S
    Някой има ли представа кога ще преведат пари за овче и кози за неблагодетелствени райони ? Или субсидиите които ще дават за мляко
  • S
    Някой има ли преводи за овце до 50 бр.
  • D
    kolegi v xarmanli nqkoi ima li prevod

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

40 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

238 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

107 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

187 1