Проблеми с второ плащане

• L
    Здравейте колеги, интересува ме дали има други с проблеми при второто плащане? При мен има всякакви абсурди, като 2 пъти писма с искане за допълнителни абсурдни документи. След това като им се обаждам да проверя какво става на няколко пъти ме лъжат къде са ми документите и какво става, непрекъснато ЛЪЖАТ и си мият ръцете с други отдели. Срока от 4 месеца посочен в договора е отдавна минал, те ми обясняват как с приета заповед която е много след подписване на договора, срока е бил спрян? Обмислям да им заведа вече дело, защото ми писна. Абсурдна мярка която за хора с малки стопанства е убийствена и то с глупавото им ограничение за 4 - часа трудов договор ..
  • L
    Някой има ли успех с дело срещу ДФЗ? На мен всички адвокати ми казаха, че било безмислено, договора бил така направен, че ДФЗ винаги имали право и нямало смисъл .. винаги в тяхна полза щяло да се отсъди?
  • R
    какъв ти е проблема,че и аз мисля да се захващам с дела
  • M
    Аз също завеждам дело срещу тях и освен, че ще ми изплатят втория транш ще ги съдя за морални щети, пропуснати ползи и всичко останало като последици от техните действия. Никакво оставяне- мачкат ни те, мачкаме и ние!!!
  • K
    здравейте, колеги днес получих 2-рия транш без проблеми и забавяния! Искрено желая и на вас успех
  • V
    Днес говорих с РА- Търново.Документацията е разгледана- очаквайте плащане. Това за има- няма 2 месеца като до преди 10 дни не бяха разглеждани документите.
  • P
    .., а когато вси4ко е ОК и парите ги пра6тат...
  • N
    Само искам да кажа на всички колеги,че може да подадем жалба до евро комисията без да се стига до съд,там нещата стават бързо и отговорно и след 15 дневен срок си информиран за всичко което предстои,може да се наложи евро проверка,но когато при вас всичко е окей,няма от какво да се притеснявате.
  • P
    Здр.на всички колеги ! И аз да се запиша тук ,че съм една от потърпевшите от мярка 112 . Няма да обяснявам всичко с подробности за да не се повтарям с другите колеги , защото проблемите ни са сходни . Естествено имам малки пропуски в изпълнението на бизнес планът ми но не са фрапиращи .В момента се съдим с ДФЗ и адвокатка ми е убедена , че ще спечелим делото и то не само да не връщам първият транш ами дори и да ми изплатят част от второто плащане , защото плащането от втория транш се извършва на изпълнени точки от проекта- тоест ако не си изпълнил дадена точка за нея не получаваш нищо за всяка изпълнена точка си получаваш определената сума. Отделно адвокатката ми смята , че ДФЗ имат страшно много пропуски и незаконни действия.Така , че не се оставяйте да ни мачкат а си търсете правата
  • V
    мерси за инфото
  • N
    Превод за втория транш ще имате до 3 месеца
  • V
    След като подадем заявка за второ плащане,до колко време средно може да дойдат парите.Или преди края на 4 месец
  • R
    нищо де пиши,ще почетем.Нали трябва да сме наясно,дано проблемите при тез които почваме сега да са по малко
  • N
    Много време ще отнеме да обясня моя проблем,аз предлагам среща на младия фермер;
  • A
    Майко мила ,значи скоро да не чакаме отговор,лоша работа
  • V
    Вчера бях в РА да занеса един документ за постоянен адрес и ми казаха, че още нищо не са разглеждали щот имат много работа, а мина почти месец откакто съм внесъл документите за второ плащане.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта