Зайци - новите цени на фуражите - новите цени на заешкото

• E
    КОЛЕГИ СЛЕД КАТО ВДИГНАХА ЦЕНИТЕ НА ФУРАЖИТЕ СЛЕДОВАТВЛНО И ЦЕНАТА НА ЗАЕШКОТО СЕ ВДИГА ! ДАИТЕ ДА СРАВНИМА ЧАСОВНИЦИТЕ ЗА ЙИЖО И ТРУПНО КАК ВАРВЯТ !\r\nПРИ МЕН ПО МОИТЕ НАБЛИДЕНИЯ ТРУПНО 9 - 9.50 ЛВ ЗА КГ\r\nА ЖИВО ТЕГЛО НА ЕДРО 5 ЛВ . КГ НА ДРЕБНО 7 ЛВ /КГ\r\nРАЗПЛОДНИТЕ МЪЖКИ 25 - 30 СПОРЕД ЗАВИСИ \r\nЖЕНСКИ 25- 35 СПОРЕД ЗАВИСИ\r\nА ПРИ ВАС\r\n
  • и
    човека сам си произвежда суровината и за това ги продава евтини и качествени ето ви връска 0878521782 това мое рецептата за 100 кл 40 лицер браш 10 ливадно сено 10 овес 10 ечемик 10 царевица 10 жито 5 кюспе 5 соев шрот 0.200 гр сол 0.300 гр дикалциев фосфат 0.500 креда 0.150гр витамини на ровомикс и ароматизатор ванилиа
  • V
    ето ви един телефон на един малак производител на гранули които држи на качеството 0878521782 иван
  • K
    Зависи-всичко е относително.За цените имам въпрос.То ако чакаш парите само в къщи да ти и идват и то сами и по желание значи не си за тоя бизнес.Тоя жокер е доста голям и дано си ме разбрал.Повече съвети на потенциална конкуренция не давам.Успех.Иначе аз продължавам да изкупувам зайци -целогодишно.
  • J
    Не знам, защо цените на заешкото - живо тегло, или трупно си остават едни и същи от 2 години назад, като цената на фуража расте всеки ден. Излиза че с тези цени на фуража заека се замоизяжда. Аз вземам фуража на 0.90-1.00лв./кг. /по малко не го намирам тук при мен/. То само за храна за 3 месечния период отиват 9-10 кг. х цената - 9 -10 лв., и като сложиш и други разходи, ток, вода, гориво, лекарства ще излезе че на тази изкупна цена от 4 лв. си на минус и то много. Не слагаме и собствения труд и разходите по майките и бащите и подрастващи, щото себестойността ще скочи много. А колко печалба трябва да си сложи производителя?....Нямам думи... Ако може някой да направи една калкулация на себестойността на заека, да се види че всичко е на загуба.
  • A
    Пазара се раздвижи и търси много зайци, но за жалост на старата цена, което не позволява да се вдигне изкупната, която в Плевен е 4 лв за бройлерните породи. И всичко това е нормално при положение, че в Метро има сравнително хубави зайци на цена под 7лв за кг трупно.
  • K
    Майтап,майтап но работата наистина е сериозна.За първи път от няколко години имам толкова много зайци и такива малки продажби през това време на годината.Това със софиянците си беще ялова работа от началото.По борсите цените на заешкото пада без никой да го интересува вносно ли е ,родно ли е-8.50 лева.Даже имало някакви от района на Бяла или там някаде който предлагали на 8 лева килограма трупно,разбира се.Разкарвам ги по пазарите,пускам обяви и накрая се улавям че работя само за бензиностанцийте и фуражните заводи.А само аз познавам 10-15 човека който в момента разширяват пройзводството и единственото което им трябва е пазар за реализация на продукцията.Което води до още намаление на цената и ...........фалити.Има и един колега който чака одобрение за милион и седемстотин хиляди лева субсидия за строеж на зайцеферма,кланица и пакетажен цех с опция за износ.И в момента отглежда зайци.Така че реагирайте както щете но цените тепърва ще падат.И колегата който пусна темата до преди половин година ме наричаше луд и какъв ли не още,а сега и той започна да търси да купува зайци на 3.00-3.50 лева за кг.живо тегло.Пролетта малко ще се раздвижат нещата-за кратко но до тогава има 4 месеца зима.Така че който си продаде зайците с печалба си е направо щастливец.Но напук на всичко пускам зайките да раждат като луди пък каквото дойде.Поне ще има какво да се яде.
  • L
    Вижте сега,не че нещо ама тази година пазара така се стегна,че нямам думи.Аз от 3 години продавам заици и трябва да ви кажа,че цената им не е мръднала.В началото продавах на 3 лв.а сега на 3.5 лв.за килограм живо.Като в началото гранулата на магазина струваше 0.55 ст. за кило а сега струва по 0.78 ст. от завода.И друго искам да споделя на тази обява за господа софиянците,които изкопуват заици за износ за русия се обаждах преди 2 месеца и ми казаха,че цената не била 6 лв. а била 5 лв.После ме увериха,че до месец ще ми се обадят да ми вземат заиците,които бяха 100 на брои,а преди това този които ми ги изкопува и тои им се беше обаждал месец преди мен и да ви кажа честно и на мен ми ги взеха и на него ама на куково лято.Те тея заек не били виждали през живота си така ми казаха.От януари месец нататака ще имам всеки месец по 100 заека за продан аиде като сте толкова отворени ще ви ги дам не за 5 а за 4.50 лв.за килограм.аиде да видим сега кои ще ми даде тази цена.Като уговорката е да доидете на място и да ги вземете...
  • E
    ok ti si znaesh
  • K
    Не обичам да си вкарвам автоголове.Ако ти дам координатите губя .
  • E
    Ако нете затруднявам даи кординати благодаря предварително
  • K
    Колега,нали това бяха смешно ниски цени.И изведнъж-купувам на 3.50 лева.В първия си пост си писал колко вървят и колко струват зайците.Какви са тези смешни цени.За урок на всички-не се изказвайте неподготвени.И днес купувах зайци на 3.50 живо тегло и малки на 3 лева бройката.Останаха му на колегата още 20 броя голями-намира се в района на Пловдив-ако има интерес мога да споделя информацията.Калифорнийски по 3-3.50 кг.Бързо се учиш-на теория.За опита -има време.
  • E
    цената е като твоята на която ти купуваш 3-3,5-3,8 за кг живо тегло но по конкретно на място като видя зайците това мога да предложа ако някои го устройва нека пише на личен
  • K
    В момента към 120 мога да ти предложа.Каква ти е цената на килограм живо тегло.Мога и да ти ги докарам ,зависи от цената.И не ми пищи на лични.Тука нямаме тайни.
  • E
    някои да има заици за продан ако има някои да ми пише на личен тарся заици наи малко по 3 кг и нагоре ( породата неме интересува ) ако има заинтересувани да ми пишат на личен и моля само които е сериозен да ми пише
  • A
    и аз съм зайцевъд неможах да намеря сериозен изкупувач ако познавате такав ще ви помоля за телефонния му номер благодя ви

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

228 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

980 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1605 2