Маслобойна за слънчоглед и рапица

• P
    Здравейте, \r\nима ли някаква съществена разлика между маслобойните за слънчоглед и рапица?
  • I
    При студено пресоване принципа на работа е шнек прекарва слънчогледа или рапицата през дюза създава се високо налягане при което се отделя олиото.Дюзата в повечето случаи са два конуса като единия е подвижен и е на резба като го навиеш между двата коноса остава примерно 1-3мм хлабина.Друга разлика се получава от начина по които производителя на преси е констроирал самата преса едните са с голяма плош на филтриране на олиото още при самото пресоване наи често това са фланци наредени един зад друг играят ролята на цетка тези преси са по подходящи за рапица .Рапицата е по трудна за пресоване заради размера на зърното ако се допусне неточнос в дюзата отворена е над 1мм в шрота попадат цели зърна от рапицата процента може да е голям примерно 20-30 процента това сваля рандемана до 20-25 процента и се налага повторно минаване на шрота или кюспето още докато е топло при второто минаване се вадят още 10-15 процента .Но второто минаване драстично намалява производителноста на машината и вдига разходите
  • G
    При студено пресоване - доколкото знам не. При другите методи на екстракция има технологични разлика - примерно слънчогледа се бели преди да се обработва топлинно и пресова.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

63 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

33 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

163 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

579 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1161 3