Арония - необходима почвообработка преди засаждане

• A
    Решил съм да посадя арония.есента.Бихте ли ми дали съвет по какъв начин да подготва почвата,на каква дълбочина да я посадя,трябва ли да внеса в дупката някакви торове и т.н.
  • K
    колеги толкова теми има изписани в интернет за аронията както и на този сайт http://www.fermer.bg/отглеждане-на-насаждения-от-арония-tip338.html
  • S
    До преди 4 години струваха 4 лева , предполагам и са толкова варират 4-5 лева . Разсаждането е на принципа на Лозовите насаждения . Не е грешка че не си обработил почвата -това не е проблем След 5тата година е хубаво да се кастрят летораслите и стволовете който не дават плод - това е хубаво пролетта да се направи , както естествено и есента - което време е най предпочитано . Ако решите да разсаждате също става - трябва по дълбоко от земята да ги изкорените , иначе може и в каса с пясък да ги сложите. За любителите на сладкото вино едно към едно с грозде т.е. 100кг Арония-100кг Грозде п.с. Март - Април месец може да берете от листата и ги оставайте да съхнат , става хубав чай
  • O
    колко струва разсад арония? Имам нужда от малко на брой на разсад до 10. http://spiceofhealth.blogspot.com/2012/07/10-health-benefits-of-aronia-berry.html
  • K
    Здрасти и ас си засадих в къщи арония но не обработвах почвата напрлаво я засях .Хвана се но ми се струва че бавно расте миналата година я сях.Та искам да ви питам така бавно ли расте .
  • S
    Здр не съм запознат с почва обработката но от тези 10 корена дет съм посадил на 30-40сантиметра. По принцип хубаво е да се засаждат след 10тия месец на годината , до 2-3месец от есента-пардон за грешката -пролета . Традиционно се отглежда на 600м надморска височина-ндв- до 2200ндв м. Първите месеци са капризни и трябва на седмица по 2 пъти да се поливат.
  • A
    Никой ли неотглежда арония?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Площи в добро земеделско състояние

Някой има ли вече качени парцели. Не знаем как са минали тези проверки. И дали сме изрядн...

65 0

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

186 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

138 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

29 0

Дезинфекция на транспортни средства

solun1: Вероятно с това с което се и пръскат складовите помещения - Нуреле, Децис и др подобни.

37 1