Окопаване на слънчоглед след пулсар

• V
    Според вас колеги колко дни са необходими на пулсара за да си свърши оптимално работата. Т.Е след колко дни е добре да се окопае слънчогледа. Дали е разумно при тази суша въобще да се окопава. Плюсове и минуси за окопаването.Май станаха доста въпросите ми ,моля да споделите своя опит и наблюдения по тази тема.
  • V
    А дано повали по гергьовден поне по 50лтр.
  • A
    Копай копай, че след Гергьов ден ще се удъжди и тогава влагата вече ще трябва да се пази.
  • M
    Суша е но Динко е прав,трябва му окопаване.
  • D
    то и при нас е сухо,ама даи му въздух на тоя слънчоглед да тръгне малко.иначе и аз орах юни-юли и после една култивация есен и втора напролет и сеитба,ама забелязвам че при мен не се е напукало толкова от колкото при тези с 2 култивации напролет
  • V
    Аз стърнищата съм ги пръскал с тотален хербицид изорах ги август месец през ноември култивирах пролетта пак след това сеитба. Появиха се житни плевели на места паламида.Третирах с пулсар преди седмица и се чудя да окопавам ли..... Голяма суша е при нас.
  • D
    аз днес започнах пръскане и веднага пуснах и култиваторите.мин година пак така направих.ефекта е все същия.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

724 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

273 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5490 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1594 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1341 4