Пръскане на лозя

• K
    Здравейте колеги. Споделете от кои препарати сте най доволни за мана,оидиум,гроздови молци,сиво гниене. С какво ли не пръскам ,но всяка година има значителни загуби !
  • G
    Колеги,по време на цъфтежа на лозите може ли да се пръска с медни препарати. Има ли нещо вярнов това ,че по време на цъфтежа нетрябва да се правът обработки в лозята колега,можеш да пръскаш само за мана,но не и за оидиум,обработка в лозята по време на цъфтеж не е препорачително
  • I
    lithovit.global-rts.bg lithovit.net
  • V
    на маса да!
  • A
    Колеги,по време на цъфтежа на лозите може ли да се пръска с медни препарати. Има ли нещо вярнов това ,че по време на цъфтежа нетрябва да се правът обработки в лозята
  • B
    колега аз ползвам тази рецепта за сега се представя добре Технология за пръскане на лозя сезон 2012 г Първо пръскане – фаза на развитие „ пеперуда” в периода 5 – 15 май – предпазно за ескориоза и мана по лозата с: Купроцин Супер М – 0,35%; Топаз 100 ЕК - 0.015% ; Нуреле Дурсбан – 0,05% Второ пръскане – в фаза 10-15 см големина на летораста в периода 15 – 25 май с: Верита ВГ - 0,2%; Байфидан 250 ЕК - 0.01 %. Омит 57 ЕК - 100 мл/дка Трето пръскане – в фаза 15 – 30 см дължина на летораста предцъфтежно: (25 май – 15 -20 юни) Ридомил голд МЦ 68 ВГ/ВП/ - 0,25% Топаз 100 ЕК - 0.015% ; Четвърто пръскане –(15 юни – 5 юли) след цъфтеж се използват всички посочени при третото пръскане препарати като се сменят комбинациите с препаратите за oидиума и се включват такива с по дълъг карантинен период и системно действие като: Ридомил голд МЦ 68 ВГ/ВП/ - 0,25% Систан супер -0,01% Ардент 50 СК – 0,02% Нуреле Дурсбан – 0,05%; Пето пръскане:(5 – 25 юли) – наедряване на зърната Верита ВГ - 0,2%; Байфидан 250 ЕК - 0.01 %; Шесто пръскане:( 25 юли – 10 август) – затваряне на чепката: Ридомил голд МЦ 68 ВГ/ВП/ - 0,25% Топсин М 70 ВДГ – 0,1% Седмо пръскане:( след 10 август) – узряване Куадрис 25СК – 0,08% Еклер 49ВГ – 0,05%
  • V
    На търговци не се доверявам хич! не случайно исус ги е изпъдил от храма и в индииската кастова система са на последно място. Преди тази система пръсках ридомил,акробат,ридомил,корсейт с добавка на топаз, байфидан и фоликур за брашнестата мана. за сиво гниене не пръскам защото клоновете са ми с повишена устоичивост и почти няма грижа, а развалят виното. за молеца ползвам едни феромонови джиджавки дето ми ги доставят от франция долу горе вършат работа
  • S
    всеки си е направил някаква схема и се доверява на дадени препарати и на търговци .но и много е важно да се ползва опита на другите
  • S
    нищо ,че ще е реклама.няма да ти се сърдим .хубаво е да се сменят.кажи някое име и срещу какво се пръска
  • M
    Не споменавам имена да не правя реклама защото от три години всичко си купувам извън страната.
  • S
    и ние така правим.редуваме препаратите,за да не се създават устойчиви раси на болестите.проблеми има заради качеството на препаратите май.схемата на велимир е супер
  • V
    приятел, без да правя реклама ползвам следната схема първо пръскане куадрис след 12 дни микал флаш плюс фоликур след 12 дни пак куадрис държа в запас акробат или корсеит ако ме застъпи по сериозно маната да я спра пръскам с 500 литра разтвор около 70 декара по една дюза ляво и една дясно от края на май включвам и втора дюза а юли трета съответно разхода се увеличава два, три пъти следя дъжда след всяко пръскане при сумарен дъжд над 30 литра не чакам 12 дни а пръскам при първа възможност. това е френска система и да ти кажа действа. аз на първо четене се опъвах но впоследствие се убедих че е добра.
  • M
    Имената ще излязат като реклама.Най важното е да редуваш препаратите(всеки следващ път различен) и да не пропускаш срокове.Например веднъж Шавит следващият път друг така и с фунгицидите,акарицидите и всички други.
  • M
    na men mi kazaha da si vzema flungoran bil hubav ,
  • K
    Ако можеш да ми дадеш и имена на такива от които си доволен ще е супер.
  • M
    Не знам с какво пръскаш но препарати с широко-спектърно действие си действат добре ако се прилагат правилно.За вредителите трябва да следиш коя гадина действа в момента.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

599 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7268 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3325 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5892 5