Търся съвети относно пшеницата в северозападна България

• R
    Здравейте на всички,\r\n\r\nИскам да Ви попитам кой сорт пшеница е най-подходящ за северозападна България(ако има значение от региона), кои са най-добрите торове за да се добива по-голямо количество? И при използване на най-добрите торове и прочие, какво количество би могло да се извади на декар? \r\n\r\nЗнам, че за много хора това са глупави въпроси, но т.к. наскоро се очаква да получа няколко стотин декара земя и искам да сея пшеница на нея. Благодаря Ви предварително!
  • G
    не бих казал, че има много производители, а има много търговци- които се договарят с производителите и завишават цените. погледни АСМ монтана ТЕРА-ЕКО СЕМПЕ2 и агростил това са доставчиците с който работя аз има си саитове ---> погледни в гугъл
  • R
    ДОбре колеги, а можете ли да ми кажете от кой сайт мога да проверя цените на торовете, хербицидите и прочие или има много производители на торове и хербициди? Интересуват ме качествени да са продуктите.
  • G
    колега тъй като съм млад преди 2-3 години и аз си задавах същия въпрос от коя книга мога да науча кое как се прави? в последствие се оказа че в книгите пише едно, а реално е съвсем друго. Добре, че семеиното поколение преди мене ( дядо,баща) са се самоучили и аз достигнах до техните знания и така. По-добре съвети търси и през своята призма ги прилагай и най-важното е да имаш агроном с когото да се съветваш
  • R
    Колеги много ви благодаря, наистина се вижда че сте вряли и кипяли в тези неща и за това ми се ще да почерпя от извора на миналите по този път, но какво бихте ми и препоръчали като книги с които бих могъл да се запозная обстойно с изкуството да станеш зърнопроизводител?!
  • G
    Skadmanопределено имаш познания и си прав, но както по горе споменах нямам пълен достъп до информацията в момента
  • S
    Русия рецептата, на Гальо е добра, само трябва да и добавиш и листен тор; хербицид за житни;хербицид за широколистни; фунгицид веднъж, ако се наложи фунгицид и втори път, ако трябва и инсектицид и задължително да напръскаш стърнището накрая с тотален хербицид или грубо ти трябват минимум 100лв. на декар за да стане жито. При нас житото го използваме, само за сеитбооборота.
  • G
    всеки уважаващ себе си земеделски производител би предпочел да нарязва сламата защото след време тя се превръща в тор, а изгарянето от една страна е забранено вреди на нивите и на въздуха около тях. Това си е лично мое мнение, но в моя краи големите производители прилагат този метод на работа
  • R
    Колега писах ти на лично Искам да попитам както теб, так и колегите, дали е по-добрата практика да се оставя сламата и да се пръска, за следващата реколта, защото четох, че при изгарянето се вредяло?!
  • G
    колега като си се прибера в къщи ще погледна всичко както трябва и ще ти пища. пиши на лично или някаква поща ми даи или телефон
  • R
    Благодаря ти колега, ще ти бъда и много благодарен ако ми напишеш и пълните имена на торовете, за да мога да потърся информация за тях в нета, защото така със съкращения още не ми говорят нищо. Благодаря ти, и бих попитал дали има някакви специфични хербициди които да трябва да използвам?
  • G
    здравей колега За твоя район мисля че е най-подоходяща сорта Енола ториш преди сеитба с 15 кг НПК в началото на фежруари с 15кг САС и по средата на март с 15 кг САС Гарантирам добив от 450 кг от декар Моля другите колеги да напишат какво мислят за моя вариянт

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Стари сортове пшеница

Sledvashtiat: Защо не питаш няко от земеделските институти?

372 3

Торене на пшеница

Мартин: Натори сега с 25 Амониев нитрат. Напръскай с аминокиселини,на високата доза, като почне ве...

5002 2

как се засича сеялка фераболи

Колеги някой може ли да ми каже как се засича сеялка фераболи витория. Внивата ми дава гол...

155 0

Фумигация

Здравейте, прибирам пшеницата с по висока влага, заради плевелите в нея и ще се наложи да...

292 0