Какви породи говеда за месо препоръчвате за месодайна ферма

• M
    Колеги, симентал, лимузен, херефорд или ангус ми препоръчвате за МЕСОДАЙНА ферма....\r\n\r\nСигурен съм, че ще има и други предложния, ще се радвам да ги чуя.\r\n\r\nФермата е в полупланински район, ще наблегнем на пашата, но и от концентрирания няма да пестим.....
  • P
    coker4o е прав миналата година изкарах 25 мой телета на над 1900 м. надморска височина,на един познат 9 от съседните села още няколко,и въпреки че снегът падна много рано като ги свалих не можаха да повярват че без фураж са наддали толкова много.Тази година мисля да кача повече.
  • G
    има много пордобна информация навсякъде(интернет, книги, статии). Прочети, направи си изводи за специфичните условия и ще направиш извод сам за себе си! Сега въпроса ти може да се сравнява с нещо от рода на: "Кажете ми какво да си купя - трактор кола или мотор?".
  • G
    Лимузин са идеални.То и херфорда и ангуса са добри, но с тях нямам опит.
  • I
    Отиваш на пазара и там кеф ти, ангус, кеф ти херефорд. Проблемът е, че под 100 бройки не продават.
  • C
    min4o e prav kolega nabliaga6 na pa6ata a prez liatoto trea da sa zadaljitelno na visoka nadmorska viso4ina kade to po niama myxi
  • M
    1.Всяка порода си има плюсове и минуси. 2.Полупланински район е много общо понятие. 3.В месодайното направление е задължително да "наблегнеш"на пашата. Ако искате да се развиват темите които пускате е нужна конкретика!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Защо кравите ядат сезал и найлон

Здравейте,искам да попитам какво им липсва на кравите че ядат сезал и найлон

38 0

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

80 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

213 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

61 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

86 1