Какво да направя, че пчелите ми да не напускат кошерите

• S
    Колеги,моля помогнете-имам проблем с пчелите.Просто си отлитат от кошерите,оставяйки меда и пилото.Това се случва с най-силните кошери,зазимени на около 20кг.мед.Пробите от ветеринарната лаборатория не показват следи от опаразитяване-няма вароатоза или други акари.Няма и нозематоза.Пилото е здраво-няма гнилец-никакъв.Моля споделете опит или предположения,за да опазя останалите семейства.Подморът в кошерите е обичайният зимен.Няма кражби от обезпчелените кошери.Имат мед и са започнали да отглеждат пило.
  • S
    Благодаря на колегите за вниманието!И специално на Лазаров за помощта,с респект към компетентността му и отзивчивостта.
  • M
    nai-veroqtno s Varostop ili Varotom
  • L
    Колежке вариантите са два, или са били опаразитени с акари или са болни от нозематоза церана.От акарите напуска цялото семейство с маиката, а от цераната пчелите които излизат от кошера са изтощени и се не връщат но в кошера остава една шепа пчели с майката. За да ти дам точен отговор ми кажи с какво си ги третирала мниналата година с/у акарите.
  • J
    тва са само предположения подреди си хубаво мозаиката и гледай да разгадае6 вси4ко 6тот никой няма то4но обеснение.преди 2 години имах следниъа слу4ай,хванах рой и го преселих в един дьнер и после установих 4е не е рой а семейство което напуснало ко6ера и кат го преселих в дьнера то изгради и вси4кото бе6е ок докат една сутрин го няма6е,има6е мед ,пило ама напуснало и нямам обяснение,
  • S
    Изчезването на семействата ми се появи преди 10 дни,явно не е правило да опразват кошерите през есента.
  • J
    това из4езване и науката си няма обяснение за сега.според мои наблудения това се слу4ва предимно през есента,предната седмица установих 4е имам 2 ко6ера из4езнали,имат по 2 рамки с запе4атано пило достата4но меддни запаси и нито една п4ела дори мартва-СТРАННО
  • S
    Не може да е вярно. Министър Найденов каза, че в България няма синдром на празния кошер. На мене ми се случи същото миналата година и тогава никой не ми вярваше. Искам да те питам само какъв препарат използва против вароатозата?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Масла ( студено пресоване )

Здравейте! Да знае някой фирми изкупуващи масла от студено пресоване на фъстъци , орехи?...

86 0

Най-богата на фосфор растителна култура у нас?

Спец: Лапай хуйове има наймного фосфорв сперманджака!

555 2

Безпочвено отглеждане на ягоди

Здравейте. Нов съм във форума и като цяло към земеделието, но се излекувах с веганска диет...

639 0

Курсове за фермер

fermer123: Не се лъжи, ще те скъсат от административни идиотщини работници няма цените са ниски, стой...

2926 11