Санкция площи 2008г.

• F
    Здравейте колеги,може ли някой да ми отговори- Каква е санкцията за 1 хектар несъответсвтащи площи при условие, че площа е под 30%от декларираната площ?
  • Моля за пояснение. Пиша тук, защото намерих долу горе каквото ме интересува в темата. Аз съм земеделски производител и имам наложена санция за бъдещ период от три години в размер на 4000 лв. Тази санкция ми е удържана вече. От това което прпочетох сигурно ли е, че няма да ми я удържат още два пъти? Т.е. значи ли, че догодина вече ще си получа субсидията в пълния размер / ако не ми друсна пак нещо измислено./ Звъня непрекъснато в РА, но никой не вдига телефона, а дали ще ми и кажат?
  • S
    Абе ОРА анонимен! Като си толкова отворен и явно си от ОРА,кажи ми как може един нахален "простак" който си няма идея къде е земята която работя от пет години и имам нотариално заверени договори да ми прави "припокриване"/вярно около 2%/ ,НО ДОГОДИНА АКО ГО ПУСНА МОЖЕ ДА ПОИСКА ПОВЕЧЕ! КОГАТО КОМИСИЯТА УСТАНОВИ ЛЪЖАТА МУ,КАК ЩЕ БЪДЕ НАКАЗАН ТОЙ!
  • M
    Освен това може да пуснете телефона си да запише разговора като ги педупредите съответно.Така се държат доста по-мило пък и утре ден си имате нещо "черно на бяло", и при проблем има доста парливи предавания по телевизията които могат да ги разнищят ако не се отнасят с нужното уважение и компетенция.Успех.
  • РА , а не ОРА в областта Ви , е в София бул "Цар Борис III " 136 , п.к. 1618 . Позвънете на тел 02/81 87 100 - това е тел им централа и поискайте телефонният номер или пък направо да ви свържат с отдел " Директни плащания на площ " . Безсмислено е направо да отидете там , ако не сте се уговорили по тел или пък записали приемен час , като обясните проблема си , защото може часове да чакате без да Ви приемат - просто се ужасяват от пряк контакт с производителите. А по e-mail - ЗАБРАВИ !!! Заб. - при обаждането Ви за справка , трябва да Ви е под ръка УРН , ако не го знаете. Успех ! ..Но ме съмнява...
  • До рики кажи адрс.В обл.РА вдигат рамене казват ,че било някъде в София .
  • R
    РА
  • Пак питам за адреса, където изчисляват собсидиите?
  • колега не мога да разбера за какви пасища и ливади точно говорите но трябва да знаете че ако влизат в графата необлагодетелствани райони там има ограничение на хектарите кото можете да заявите като площ за субсидий
  • M
    Как така експертите преценяват?Всичко което е декларирано и в реални граници и държа да отбележа че няма и шопка даже за сянка.Това са пасища ползвани години наред и косени.Чесно да кажа по ми намирисва че никой не ги и поглеждал а ги е водила мисълта"ние да орежем пък той да се оправя".Освен това скоро смятам да започна съдебна процедура по този въпрос и ако трябва няма да спра само до български съд.Освен това ще изисквам виновните да ме компесират за всяка сотинка и то с лихвите за периода, осван разбира се разходите ми по делата.Решил съм да се боря до дупка, при мен номера им няма да мине, нека другите си търпят и си мълчат.С логиката "Всяка коза за свой крак", има още бая време да ни правят на маймуни.Сами сме си виновни -това е.
  • P
    Ha,ha mnooogo interesno! Az tuka si sedia sas stra6ni radikolitni bolki - ot rabota razbira se i se 4udia kak niakoi si pozvoliava da podceniava truda na fermera!!!! Kam drebnite anonimni horica po-gore - ne vi pravi 4est da se predstaviate ot RA! Za men ste rasteniavadi zavijda6ti za polu4avanite ot nas subsidii za pasi6ta! Propuskate gospoda super tejkia trud v obora i sme6nite ceni na mliakoto! V moia raion, zemedelski firmi orat na red i ni ostaviha nas jivotnovadite bez livadi! Znaete li za kolko vreme se sazdava edna livada? I nie kakvo triabva da napravim sled va6ite bez4instva? Moeto mnenie za proverkite - smiatam 4e slujitelite ot RA koito biaha v na6iat raion rabotiha korektno! Problema e tam, 4e kogato pravim o4ertaniata, nie pravim gre6ki! Navlizame v tereni ne godni za obrabotka! Varianta e da se obikoliat terenite s gps predi o4ertavaneto v zemedelskite slujbi za da ne se polu4ava naddeklarirane! Za sajalenie maikata mu e da svie6 bloka na vatre kam centara, za da si siguren 4e 6te ti izliazat dekarite! Tova ne e hubavo ot gledna to4ka na podarjaneto na bloka v dobro sastoianie v realni granici!
  • M
    Какви са тези постове господа анонимни?Нас ни режат неправомерно вие наздравици вдигате!
  • И така някои знаели адреса, където изчисляват собсидиите,имеил,тел.Аз направих доста усилия но така и не можах да се свържа господата.
  • M
    Към онзи който пита дали нямам работа на полето и вися по цял ден във форума ще кажа че нямам.Работата ми е да вися във форума ида хленча, просто съм си такъв.Чудно ми е обаче какви са тези анонимни, експерти ли са, прекупвачи ли са или колеги.Защо когато човек ги затапи, навместо да си променят грешното мислене, питат"ти що дириш тука".Междо другото вие каква работа имате освен да пишете дразнещи глупости, тъпи коментари и некомпетентни съвети и отговори?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

212 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

291 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

702 0