От каде да намеря Слънчогледови семена?

• A
    Аз съм от Софииска област и тази година съм решил да сея слънчоглед за първа година ми е получавам най различни савети от много местас, но немога да намери тези фирми който сключвали договори за семена! До колкото разбрах дават ти семена и след това им продаваш това което си изкарал на тях! Това е накратко мисля че всички се досещат з акакво става въпрос! Някой може ли д ами препоръча фирма за която знае от личен опит най-добре че е коректна и разполага с добри семена в софийска област някаде е за предпочитане! Благодаря предварително!
  • M
  • N
    По едрата фракция ви е в + защото от едри семена се раждат яки растения.Семената на почти всички фирми са третирани срещу неприятели.
  • M
    Колега семки има навсякаде стига да имаш пълен джоб с пачки,но най съм съгласен с колегата с аптеката и презервативите ,много щете боли главата с това дето се захващаш [:slap:] ,но ако си решил да се давиш --давай
  • L
    Купувал съм и по 9 кг.и по 12кг торбата все по 150000 бройки.Килограмите са важни за третирането на семената против хоботници за дозата на препарата.
  • S
    Аз съм по доволен от торби с тегло 12-13 кг. По лесно се гласи сеялката ( независимо каква марка е) , по задружно излизат и растат , по устойчиви са към хербицида, но това е лично мое мнение... незнам може на теория да е различно...
  • V
    Да така е. И само да споделя с вас че , през тази година семената ще са дефицит.
  • S
    Прав си всичките опаковки за който аз пиша са от 150 000бр.семена, но заготовката е различна, по леките са Френски, а по тежките са Чилийски или Аржентински, от там идва и разликата в цените
  • N
    Ти сееш препоръчителните бройки семена от фирмата производител бр. семена на дка. а не кг семена/дка.Фракцията няма нищо общо със бройките семена.
  • L
    Килограми не ти трябват,важно е брой семена на декар.
  • V
    Аз до колкото знам семената като бройка са определящи за една опаковка 150 000бр и засяват около 25дк а фракцията и килограмите не са от значение или греша.
  • S
    За Lg 5665 M цената тази година варира 230-250 лв. + ДДС, за Lg 5663 cl от 240-260лв.+ ДДС но зависи от фракцията- дали е 9-10 кг или 12-13кг. Чувал съм, че Монтанската квота е най-голяма и там цената е по ниска, но не съм сигурен.
  • V
    И аз съм на същия хал ослушвам се като гърмян заек за цени МАКСИ помагай.
  • L
    Ахиле не се впрягай.Отиди в аптеката купи си пакет презервативи и гони мадамите.Това със слънчогледа е много сложно,докато сам не се опариш няма да разбереш.Тук философи много и съвети колкото щеш.А иначе за семената виж гооглето.Там всичко ще намериш.Успех с което и да избереш да се занимаваш.
  • G
    13до15лв. на дк. [:slap:]
  • A
    А иначе каква е цената на 1 чувал семе от LG примерно?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

720 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

273 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5489 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1594 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1340 4