Купуване на крави - има ли смисъл

• V
    Здравейте! Имам няколко общи въпроса, които може да ви се сторят наивни, но понеже сме нови в гледането на животни и тепърва ще се учим на всичко, реших да се регистрирам тук и да попитам вас.\r\nС мъжа ми имаме намерение да купим две млечни крави и да продаваме млякото на частно; от прочетеното във форума дотук, разбрах, че най-добре е да се ориентирам към Българско кафяво говедо или Джерсей. Откъде ме съветвате да купим животните - от частни стопани или от някой краварник. Питам, понеже абсолютно нищо не разбираме и лесно могат да ни излъжат - както за възрастта на кравите, така и за породата. \r\nИ друго - интересува ме при цена 1.00 лв на млякото(толкова върви при нас) има ли полза или да се откажем още сега? (Разполагаме с 800 кв. място, което мислим да засеем с люцерна, за да намалим разходите.)\r\n\r\nМерси предварително!
  • V
    даите ми мнение за породата жерсе като се има в предвид 4е ще търся пазар предимно на 4астно
  • V
    благодаря за съвета
  • D
    много е хубаво!Поздравления!
  • H
    negi gledam v naseleno mqsto imam imam 4 dekara dvor v bivshiq dvor na dzd i sam izvan regolaciq no pri nas v seki dvor moje na ima ili 2 ili 3 ili . eto i snimka ot dvora mi
  • D
    Ааааа нека пробва човека-сам ще си прецени
  • K
    Abe,nqma problemi,naselono ne naseleno,toi ima 2-3 kravi ne 200,shtom ima merak da gi gleda i si izkarva nqkakuv dohot,nikoi ne moje da mu gi vzeme ot dvora. Momcheto koeto se chudi dali da vzima ili da ne vzima goveda, bih my kazal,principa e proba-grashka,pri vseki e razlichno.
  • Z
    Може навсякъде , къде не се е преклонила главата , след това е отрязана от кръста ...
  • D
    Колега,а къде ги гледаш тези 3 крави?При нас вече не може в населеното място
  • H
    az gledam kravi mon bilqr dnes kupih oshte edna krava zashtoto klientite mi stanaha mnogo i mlekoto mi ne stiga. nese chudi a si kupi parvo dve-tri kravi i shte si precenish sam sled 2 meseca dali da kupish oshte ili da prodadesh tezi. no shte vidish kolko dovolen shte ostanesh
  • V
    еми идеята ми е да си направя прили4на ферма с около 5 крави първона4ално с тенденциа да се разшири и модернизира но естесвено едвали 6те имам средства да запо4на като пъва категория като раз4итам изцяло на собствени средства никакви заеми и евро програми неискам да се занимавам
  • S
    а каво мислиш за това 4е малките ферми няма да могат да се класират след известно време дали ще е така,каква порода крави гледаш? Известното време дойде,колега!Аз лично не разбрах идеята Ви-ферма се прави с много ресурс и познания!
  • V
    а каво мислиш за това 4е малките ферми няма да могат да се класират след известно време дали ще е така,каква порода крави гледаш?
  • H
    shtom si resil kupuvai kravite. az si kupih parvo edna i sled 2 meseca mlekoto zapochna da mi ne stiga i kupih oshte edna sega imam dve kravi mlekoto go prodavam na castno kravite gi gledam na qsla i za denq si dokarvam po 30 lv chisti
  • Z
    За тази година се очертава най добър бизнеса с калинки ... Голямо търсене напролет , от фирмите за препарати .. Помисли за това .
  • V
    може ли някои да си каже мнението за кокошки носа4ки мойе ли да се припе4елва от тях

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

79 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

208 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

58 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

86 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

189 1