Юмз 6акм

• P
    Някой от форума има ли Юмз 6акм или 6акл?
  • P
    Един приятел си сложи на ЮМЗ-то серво и цилиндър от Нива. Вече 5 години кара така и не е имал никакви проблеми. Даже сипва отработено масло. Аз също мисля да използвам серво и цилиндър от Нива, но ще го направя с отделен резервоар и мисля да сипя мхл32. Колкото до помпата, намерил съм чисто нова нш10 руска (от качествените). Единствения ми проблем е как да захвана сервото и кормилния прът за скоростите.
  • S
    както е дадено на тази снимка ти ползваш за управление само цилиндъра без щангата като той се пълни от разпределителя на сервото -не е ли малко рисково, ако ти се прецака помпата оставаш и без кормило. онзи вариант за който писах се монтира отпред на щангите и си запазваш и дългата от сектора - все някак ще завиеш и е предимно за старите ЮМЗ-та без серво или ако искаш по-мощно серво. ще пробвам да пратя схемите тук ама са 6-7стр та...
  • P
    Някой слагат цилиндъра под моста, а други - на страничната греда като на снимката.
  • W
    ем че то и 2 метра цилиндър да сложиш пак стъблото му трябва да е по средата като са му изправени гумите!от управленито на нива стават па и много ниви заминават за скрап вече!така че........
  • N
    petiaka дай снимка i otpred na на цилиндъра
  • K
    аз на моито смених преди 6 години разпределителчето на сервото и се варти много леко сега.А моито е 6км 1989 г.и сие сьс сервоусилватела немога да ти кажа на последните модели 6акм 6акл как е
  • P
    Последните модели на АКМ и АКЛ заводско са с помпа дозатор като този. Интересува ме как е захваната.
  • P
    Много хора се оплакват от оригиналната хидравлика с сектор. Затова мисля да сложа помпа дозатор и хидравличен цилиндър. Схемата ако може колегата нека да я постне тук в темата за да мога и останалите колеги да я видят.
  • S
    ще пробвам да ти изратя схемите по скипето -малко ми е бавин нета. онзи ден опитах но ти трябва да разрешиш
  • P
    цилиндъра трябва да е толкова голям че като го монтираш при изправени напред гуми да е на средно положение,хубаво е диаметъра му да е по малък за да не събира много масло иначе ще правиш много обороти на волана докато завиеш(за да е по чуствителен)
  • N
    и аз искам тая схема
  • L
    Сокола, можеш ли да ми пратиш схемите по скайп lyudmil_mitkov1987, колко трябва да е дълъг хидрицилиндъра ?
  • S
    пиши на оптиком и те ще ти испратят схема на захващането - и аз мислех да слагам че съм с фадрома отпред и хората ми пратиха схема с детайли и цени
  • M
    Моят е 6 АКМ- с оргиналния сектор и нямам никакви проблеми волана се върти по леко от леката ми кола ,но много колеги патат и те преправиха с помпи от мотокар,но проблема там е ,че нямат ограничител и са на бесконечник(КАТО ЗАВИЕ ДОКРАЙ ВСЕ СИ ВЪРТИ) аз карам в хидравликата с масло М10Д и нямам проблем [banan-kufee]
  • P
    Имам Юмз 6л и искам да му сложа хидравлика на управлението. Ще използвам това: http://www.opticom-bg.com/shops/product/400/servoupravlenie-yumz-mtz.html и хидравличен цилиндър. Някои модели Юмз 6АКЛ са точно с такава хидравлика и ми се щеше ако някои има да снима как е захванато сервоуправлението.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

34 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

208 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

99 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

95 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

277 0